• Anasayfa
  • Mobil
  • Finaller Öncesi Üniversite Öğrencileri İçin Derde Deva Program: Not Hesaplama

Finaller Öncesi Üniversite Öğrencileri İçin Derde Deva Program: Not Hesaplama

0
0
0
0
0
Finaller yaklaşırken üniversite öğrencileri arasında en çok muhabbet konusu olan notlar hakkında işinize fazlasıyla yarayacak olan not hesaplama uygulaması ile almanız gereken notu önceden hesaplayabilirsiniz.
Okulların tatil zamanı yaklaşırken özellikle üniversite öğrencilerinin final belası da kapıya dayanmış oldu. İlk dönem sonunda "Acaba şu dersten DD ile geçebilecek miyim ya?" "Yav o kadar çalıştık AA alabilir miyim?" gibi düşünceler ile dolu olan arkadaşlardan DZ ile arası iyi olmayanlar için oldukça güzel bir uygulama bulunuyor.

Bildirbana adlı geliştirme ekibi tarafından yayınlanan "Not Hesapla" isimli uygulama adından da anlaşılabileceği üzerine klasik bir not hesaplama uygulaması. Ancak işin güzel tarafı bazı üniversitelerde değişen not türlerini ve yapılarını da dahil ediyor.Yukarıda görebileceğiniz gibi oldukça basit ve sade kullanıma sahip olan Not Hesapla uygulamasını indirdikten sonra tek yapmanız gereken ilk başta okulunuzun not türünü girmek.

Klasik üniversite notları olan AA, BA, BB, CB, CC gibi devam eden sistem, ayrıca Hacettepe ve Ankara Üni gibi bazı üniversitelerde olan A1, A2, A3, B1, B2 şeklinde giden not türleri ve birçok özel üniversitenin A+, A, B+, B gibi giden not sistemlerini ele alabiliyor.

Ardından sisteme göre Dersin adı, ve aldığınız notları ve tabiki dersin kredisini girerek sonunda ortalamanızı öğrenebilirsiniz. Tabii böylece finaller öncesi istediğiniz not ortalamasını yakalamak için de hangi notu almanız gerekeceğini bulabilirsiniz. Oldukça yararlı bu uygulamayı da aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
 
  Üniversite Not Hesaplama Uygulaması İndir [ÜCRETSİZ]
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0