• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus Hakkındaki En Ciddi Söylentiler

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus Hakkındaki En Ciddi Söylentiler

0
0
0
0
0
Samsung’un yeni phablet modelleriyle ilgili son birkaç aydır çok ciddi söylentiler çıkmıştı. Rakipleriyle rekabet içerisinde olmak için bu yıl daha erken duyurulması beklenen Note 5 ve S6 Edge Plus modelleri hakkında en ciddi söylentileri bir araya topladık.
Samsung’un S6 serisiyle birlikte Project Zero adını verdiği yeni modelleri Galaxy Note 5 (Project Noble) ve Galaxy S6 Edge Plus (Project zen), 5.7 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlükte ekrana sahip olacak. Galaxy S6 Edge’in 5.1 inç büyüklüğünde olduğunu göz önünde bulundurursak, Galaxy S6 Edge Plus 5.7 inç ekran boyutuyla tam olarak phablet model kategorisinde kendisine yer bulmuş olacak. (Note serisi zaten her zaman bu kategorideydi) Bunun dışında her iki modelde de piller çıkarılabilir olmayacak ve microSD kart yuvası bulunmayacak.

Galaxy Note 5’te işlemci olarak Exynos’un 7422 yonga setinin olacağı belirtiliyor. 64-bit mimarili ve 8 çekirdekli bu yonga seti, Samsung’un akıllı telefonlar için kullandığı ilk yonga seti olacak. Galaxy S6 Edge Plus’ta ise LG G4’te olduğu gibi Qualcomm Snapdragon 808, bunun dışında Snapdragon 810 ya da herhangi bir Exynos yonga setinin kullanılacağı belirtiliyor. (Neden Snapdragon 820’nin düşünülmediğini pek çözemedim. Çünkü bu modeller çıkana kadar Snapdragon 820 piyasada olacak) Dahili hafızanın maksimum 32 GB olacağı belirtilen S6 Edge Plus’ta, 13/5 MP çözünürlüğünde arka/ön kamera ve 3000mAh gücünde batarya olacak.

Basitçe özellikleri bu şekilde olacak olan Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus, Note 4’te olduğu gibi metal gövdeyle gelecek. Samsung’un her iki modelini IFA 2015’te tanıtma ihtimalinin bulunduğunu da belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0