• Anasayfa
  • Mobil
  • Numara Taşımada Uyarı Tonu İçin Son Gün 16 Mayıs

Numara Taşımada Uyarı Tonu İçin Son Gün 16 Mayıs

0
0
0
0
0
Numara taşıdıktan sonra alınan uyarı tonu tarihe karışıyor. Yeni uygulama 16 Mayıs’ta aktif edilecek.
Uzun süredir kullanıcıların aklını kurcalayan ‘uyarı tonu’ sorununa çözüm geliyor. Numaranızı başka bir operatöre taşıdığınızda sizi arayan kişinin karşılaştığı uyarı tonu, yeni gelecek olan düzenlemeyle birlikte kullanıcıların tercihine bırakılacak. 

16 Mayıs 2015 tarihinde başlayacak olan yeni uygulama hakkında Ulaştırma - Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da bir açıklama yaparak, bu sitemin kullanıcıların tercihine bağlı olacağını, isteyenlerin uyarı tonu alıp isteyenlerin bu özelliği devre dışı bırakabileceğini belirtti. 

Turkcell’in aboneleriyle paylaştığı ‘Numara taşınabilirliği uyarı tonu; 1/1/2016’ya kadar istemeyenlere verilmeyecek, bu tarihten sonra ise sadece isteyenlere verilecektir. Aramalarınızda uyarı tonu duymak istiyorsanız E, istemiyorsanız H yazarak 6611’e ücretsiz gönderin.’ bilgilendirme mesajında ise uyarı tonunun kullanıcıların tercihine bırakılacağı açıkça görülüyor. Hepimizin bildiği üzere uyarı tonu sistemi, kullanıcıların mağduriyetini önlemek için işliyordu. Söylenene göre şirketlerin farklı kampanyalar yaparak operatörler arası aramayı ucuzlatması bu sistemi ortadan kaldırdı.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0