Nvidia, Nexus 9'un Varlığını Kanıtladı

0
0
0
0
0
Nvidia, Nexus 9'un Varlığını Kanıtladı
​Nexus 9, HTC imzasıyla henüz duyurulmasa da pek çok kişi cihazın varlığından emin. Bugüne kadar hakkında  birçok sızıntı ve spekülasyon çıkan tablete dair gelen yeni haberler cihazın varlığının kanıtlanmasıyla yetinmiyor, cihazın çıkış aralığıyla ilgili tarih de veriliyor.
Nexus 9, HTC imzasıyla henüz duyurulmasa da pek çok kişi cihazın varlığından emin. Bugüne kadar hakkında  birçok sızıntı ve spekülasyon çıkan tablete dair gelen yeni haberler cihazın varlığının kanıtlanmasıyla yetinmiyor, cihazın çıkış aralığıyla ilgili tarih de veriliyor.
 
Nvidia’nın Tegra K1 işlemcisi için hazırladığı yasal formlarda, Nexus 9’la ilgili haberler çıkmıştı. Hatta şuradaki haberimizde de Nexus 9’un Tegra 1K ile gelebileceğiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştuk. Bu formlarda tabletin HTC tarafından üretileceğine dair haberler doğrulanırken, özellikle oyun performansı açısından oldukça iddialı olan Tegra 1K işlemcisinin Nexus 9’da kullanılacağı belirtiliyor. Böylelikle Nvidia, Tegra 1K ile Nexus tablet serisine geri dönmüş oluyor.
 
Nvidia’ya göre Nexus 9’un dağıtımı 2014 üçüncü çeyreğinde (yani bu sıralar) gerçekleştirilecek. HTC’nin 8 Ekim’de New York'ta düzenleyeceği etkinliğin basın davetlerini göndermesi, Nexus 9’un bu tarihte duyurulması ihtimalini güçlendiriyor.
 
Ayrıca Nexus 9’un Tegra 1K işlemcinin dışında 2048 x 1440 piksel çözünürlüğünde 8.9 inç ekran, 2 GB RAM, 16 ya da 32 GB dahili hafıza ve Android Lion işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0