• Anasayfa
  • Mobil
  • Nvidia Shield Tablet Yeniden Piyasaya Sürülüyor!

Nvidia Shield Tablet Yeniden Piyasaya Sürülüyor!

1
0
0
0
0
Piyasaya sürüldükten sonra aşırı ısınmadan kaynaklanabilecek yangın riskiyle geri çağırılan Nvidia Shield Tablet'ler yeniden piyasaya sürülüyor.
Akıllı telefon sektöründe bulunan neredeyse tüm markaların etkinliğini sürdürdüğü bir diğer sektörde, yine mobil cihaz olarak sayılan tabletlerin sektörü. Yapı, donanım, yazılım ve üretim olarak akıllı telefonlarla neredeyse tamamen aynı olan tabletler arasına geçtiğimiz aylarda çok iddialı bir marka katılmış ve cihazının özellikleriyle diğer markaları rahat bir şekilde geride bırakacağını iddia etmişti. Bahsettiğim marka, Shield adlı tabletle sektörde adını duyuran Nvidia.

Nvidia Shield, aslında piyasaya yeni sürülmüş bir tablet değil. Bundan aylar önce satışa sunulmuş ve binlerce satılmış olan tablet, satışının üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından bazı kullanıcıları tarafından kötü yönde eleştirilmişti. Bu eleştirilerin neredeyse hepsi, tabletlerin bazılarının çok ısındığı yönündeydi. Eleştirileri değerlendiren ve tabletleri kontol eden Nvidia, tabletlerde bir sorun olduğunu belirtmiş ve cihazları geri çağırmıştı. Bu toplamadan sonra isteyen kullanıcılara para iadesi yapan, isteyenlere de cihazları yapıldıktan sonra teslim edeceğini söyleyen Nvidia, Shield'ın tamir sürecinin bittiğini belirtti.Yeni bir reklamla birlikte piyasalara geri dönen Nvidia Shield, Nvidia'nın kendi ürettiği işlemci olan K1'e sahip. 16GB depolama alanı, 8 inch boyutu ve 1920 x 1200 ekran çözünürlüğü bulunan Shield, Android işletim sistemini kullanıyor ve Nvidia'nın belirttiğine göre Marshmallow güncellemesini alacak.Piyasaya sürülmeden önce "oyun tableti" olarak tanıtılan ve oyun oynamak için donatılan Shield, sadece kendisi için geliştirilmiş Half-Life 2 ve Portal gibi oyunlara da sahip. Mobil oyunlar konusunda en iyi cihaz olabilecek potansiyeli bulunan Nvidia Shield Tablet, 200$ fiyata sahip.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0