• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple’ın Eski CEO’sundan Ekonomik Bir Akıllı Telefon Markası: OBI Worldphone

Apple’ın Eski CEO’sundan Ekonomik Bir Akıllı Telefon Markası: OBI Worldphone

0
0
0
0
0
Apple’da daha önce CEO olarak görev yapan John Scully, iki ortağıyla birlikte OBI Worldphone’un SF1 ve SJ1.5 adındaki iki yeni modelin duyurusunu gerçekleştirdi.
Akıllı telefon pazarının yerel olarak dünyadaki en etkin ülkesi hiç kuşku yok ki Çin. Zaten Apple dahil birçok üst düzey şirkete ait cihazların üretimi de bu ülkede gerçekleşiyor. Yüksek nüfus yoğunluğu sayesinde akıllı telefon pazarının en aktif ülkeler arasında yer alan Çin'deki yerel akıllı telefon üreticileri, kendilerini göstermek için yüksek özelliklere sahip telefonlar üretiyorlar. Özet olarak adı sanı fazla belli olmayan fakat sağlam telefonlar çıkartan yerel üreticiler arasında artık Apple’ın eski CEO’su olan John Scully’nin iki yeni ortağıyla birlikte kurduğu OBI Worldphone da yer alıyor.

Scully’nin San Francisco’daki basın toplantısında diğer iki ortağıyla birlikte SF1 ve SJ1.5 adındaki tanıttığı modeller, yine San Francisco merkezli Ammunition tasarım stüdyosunda dizayn edilmiş.SF1 adlı model (bu arada SF’nin açılımı San Francisco), 2 GB RAM / 16 GB dahili hafıza ve 3 GB RAM / 32 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip. 5 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde ekranı bulunan modelde, 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemci yer alıyor. Ayrıca 4G/LTE bağlantı desteği de mevcut. Sony IMX214 sensörlü 13 MP çözünürlüğünde arka ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameranın yer aldığı SF1’de 3000mAh gücünde batarya yer alıyor. 8 mm’lik kalınlığı bulunan modelin ağırlığı ise 147 gram.SJ1.5 adındaki model ise biraz düşük özelliklere sahip. 3G bağlantı desteğinin yer aldığı SJ1.5’ta, 1 GB RAM ve microSD kart (32 GB'a kadar) destekli 16 GB dahili hafıza bulunuyor. 5 inçlik IPS ekranı bulunan modelin ekran çözünürlüğü ise 720p. Android 5.1 işletim sisteminin yer aldığı SJ1.5’ta OmniVision sensörlü 8 MP çözünürlüğünde arka ve 5 MP çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor. İşlemci olarak 4 çekirdekli MediaTek çözümü bulunuyor. SF1’de olduğu gibi Sj1.5’in kalınlığı da 8 mm, ağırlığı 131 gram. Cihazın gövdesi ise magnezyum-titanyum karışımı polikarbonat malzemeden oluşuyor. Yine SF1’de olduğu gibi SJ1.5’un bataryası da 3000mAh gücünde. Fiyatlandırmasına baktığımızda SF1’in 2 GB RAM versiyonu 200 dolar, 3 GB RAM versiyonu ise 250 dolardan satışa sunulacak. SJ1.5’in fiyatı ise 130 dolar olarak belirlenmiş.Güzel haberi ise sona saklamak istedim. OBI Worldphone’a ait bu iki modelin dünyada ilk piyasaya sürüleceği ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Diğer ülkeler ise sırasıyla Vietnam, Hindistan, Pakistan, Güney Afrika, Nijerya, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri. Net olmamakla birlikte en geç bu yıl içerisinde iki modelin satışa sunulması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0