• Anasayfa
  • Mobil
  • Okullarda iPad Kullanımı İçin Apple ID Kaldırılıyor

Okullarda iPad Kullanımı İçin Apple ID Kaldırılıyor

0
0
0
0
0
​Apple cihazlarını kullananların iTunes üzerinden uygulama satın almak istediğinde şifreyi girmelerinin zorunlu olması, bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Okullarda, öğrencilerine iPad üzerinden eğitim veren öğretmenlerin yüzlerce Apple ID hazırlaması, bu sıkıcılığı bir kat daha arttırıyor.

Apple cihazlarını kullananların iTunes üzerinden uygulama satın almak istediğinde şifreyi girmelerinin zorunlu olması, bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Okullarda, öğrencilerine iPad üzerinden eğitim veren öğretmenlerin yüzlerce Apple ID hazırlaması, bu sıkıcılığı bir kat daha arttırıyor. 

Eğitim kurumlarındaki bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak isteyen Apple, okullarda kullanılan iPad’ler için Apple ID gereksinimiyle ilgili bir düzenlemeye gidiyor. Buna göre şirket, eğitim kurumlarındaki sistem yöneticilerine, Apple’ın tüm cihazlarına Apple ID atamadan uygulamaları ve içerikleri indirme izni verecek. Fakat okullar istedikleri takdirde öğrencilerin uygulama ve içerik indirmelerini engelleyebilecek.Şu anda 13 yaş altındaki iPad kullanan öğrenciler, Apple ID oluşturmak için ailelerinden izin almak zorundalar. Fakat 2016 ile birlikte okullar, öğrencilerin ailelerinden izin almadan Apple ID oluşturup bu hesabı yönetebilecek. Apple hem kullanım kolaylığı sağlarken hem de okullarda iPad kullanımının arttırılmasını amaçlıyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0