OnePlus 2'de İşlemci Soğutucusu Bulunacak

0
0
0
0
0
Geçen senenin fatihi OnePlus firmasının yeni çıkıcak telefonu OnePlus 2 ısınma sorunları ile boşan işlemci Snapdragon 810 ile gelecek. Fakat bir takım ekstralar ile.
Oppo'dan ayrılan bir grup mühendisin kurduğu şirket OnePlus, One modeli ile geçen seneye damgasını vurmuştu. Hatta davetiye ile satış yapmasına rağmen üstün satış başarısına sahip olmuştu.

Üstün donanımın uygun fiyatla sunulabileceğini bize kanıtlayan telefon OnePlus One bu konuda birçok firmaya örnek olmuş hatta birçok uzman tarafından da adından övgüyle bahsetmişti. Ve yine bu başarısına mükemmel bir reklam stratejisi izleyerek ulaşmışlardı. Zira firma reklamlar için yalnızca 350$ gibi bir ücret ödemiş.Qualcomm Snapdragon 810'un durumu ise malum. Aşırı ısınma sorunu ile yüzyüze olan işlemciyi kullanan tüm cihazların tek problemi var. Aşırı ısınma. Hatta HTC One M9'un metal kasası sıcaklığı çok iyi ilettiği için bazı kullanıcıların elini yakmış olmaması içten bile değil. Aynı şekilde Xperia Z3+'ta kullanılan cam yüzünden işlemcinin sıcaklığı direkt olarak kullanıcının tenine temas edecektir.

OnePlus şirketi bugüne kadar yapacağız dediği hiç birşeyi yapmamazlık yapmadı. Şimdi ise firma Snapdragon 810 kullanacağını belirttiği yeni cihazı olacak OnePlus 2 için bir işlemci soğutma sistemi üzerinde çalışıyor. Eğer gelen bilgiler gerçekse buz gibi bir Snapdragon 810 ile karşı karşıya kalabiliriz.OnePlus 2 için mühendisler özel termal borular ve termal macunlar kullanarak ısının absorbe edilmesini sağlayacak. Eğer başarırlarsa hem buz gibi bir işlemci hemde bu işlemciden üstün performans elde edebilecekler. Zira soğutucu kullanılması durumunda Snapdragon 810 işlemcisini hızı arttırılmış bir biçimde sorunsuz kullanabiliriz.

Eğer bu dedikodular doğruyla yeni OnePlus Two, selefine nazaran kusursuz olacaktır. Yine benzer bir satış politikası izler ve dünya çapında satış yaparsa, satış rakamlarının milyonları bulması hiçte zor olmayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0