• Anasayfa
  • Mobil
  • OnePlus 2, Galaxy S6 ve iPhone 6S Kadar İyi Olacak

OnePlus 2, Galaxy S6 ve iPhone 6S Kadar İyi Olacak

0
0
0
0
0
OnePlus kurucularından Carl Pei'ye göre, OnePlus 2 bu sene akıllı telefon piyasasının başını çeken 4 büyük telefondan biri olacak.
OnePlus One ile dikkatleri üzerine çeken, oldukça da olumlu yorumlar alan OnePlus, yeni telefonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Daha önce bu haberimizde de belirttiğimiz gibi, OnePlus 2’nin gelmesine epey bir süre var. Ancak, telefon şimdiden merakla beklenmeye başladı. Bunun sebebi de ilk telefonun yakaladığı başarı ve ikinci telefonun barındırdığı özellikler.

Tıpkı One modelinde olduğu gibi 5.5 inç ekrana sahip OnePlus 2, Gorilla Glass 4 ile konunmakta. 1080x1920 çözünürlüğündeki telefonun en dikkat çeken özelliklerinden biri ise işlemci hızı. Dört çekirdekli Krait 450 işlemcisi olan OnePlus 2, 2.7GHz saat hızında çalışmakta ve çipset olarak Qualcomm Snapdragon 805 barındırmakta ( OnePlus 2’nin barındırdığı özellikler hakkında detaylı bilgiye bu haberimizden ulaşabilirsiniz).

Sizin de gördüğünüz üzere OnePlus 2 oldukça iddialı bir şekilde gelmekte. Ancak şirketin kurucularından olan Carl Pei’nin açıklamaları iddialarının çıtasını çok üst seviyeye çıkaracak.
Dün Reddit üzerinden takipçileri ile bir nevi soru-cevap yapan Carl Pei, OnePlus 2 hakkında açıklamalarda bulundu.

Özellikle isim konusuna değinen Pei, telefonun farklı bir isimde çıkabilme ihtimalini de ortadan kaldırdı. Telefon çıkacağı duyurulduğunda pek çok farklı isimle lanse edilmişti. Ancak Pei’nin de doğrulamasıyla resmi olarak yeni telefon OnePlus 2 o ismi ile piyasaya sürülecek.

Pei’nin yaptığı açıklamalar içinde en dikkat çeken şey ise, OnePlus’ı bu sene zirveyi oluşturan akıllı telefonlar içinde sayması. ‘’Sence OnePlus 2, M7’si olup M9 ya da S6 gibi telefonları beğenmeyen, ancak telefonunu yüksek modellere taşımak isteyenler için iyi bir tercih olabilir mi?’’ şeklinde sorulan bir soruya ‘’bence bu sene akıllı telefon piyasasında sözü geçen 4 önemli telefon bulunacak’’ cevabını verdi ve bu 4 telefonu Galaxy S6, One M9, iPhone 6s OnePlus 2 olarak belirtti.OnePlus One gerçekten güzel, kaliteli bir telefondu. İkiden de beklentimiz yüksek. Ancak bir M9 ya da S6 seviyesine çıkacak kadar iddialı olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Önümüzdeki ay OnePlus yeni bir cihazının tanıtımını yapacak ancak bu cihaz büyük ihtimalle bir drone olacak. Şu an için OnePlus 2’nin çıkış tarihi adına kesin bir bilgi bulunmamakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0