OnePlus 2, USB-C İle Geliyor!

0
0
0
0
0
Geçen sene gündeme bomba gibi düşen OnePlus markası adı altında çıkan OnePlus One'ın ardından OnePlus 2'de USB-C teknolojisinin kullanılacağı duyuruldu
Geçen senenin en gözde telefonlarından biri olan ve davetiye usülü satılması nedeniyle çok büyük sayılara ulaşamayan OnePlus One, Oppo'dan ayrılan yöneticiler ve mühendisler tarafından çıkartılan bir telefon olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Geçen senenin tüm üst seviye teknolojilerini barındıran OnePlus One, bu telefonun kardeşi olacak olan OnePlus 2'de de yeni teknolojileri bünyesinde barındıracağı beklenirken birkaç gün önce sizlere işlemci soğutucusu barındıracağına dair gelen bilgileri buradan paylaşmıştık.

Snapdragon 810'u kullanması beklenen OnePlus 2, S810'daki aşırı ısınma problemlerini bu soğutucu ile çözerek hem üstün performanslı hem de ısınma sorunu olmayan bir telefon ile karşımıza çıkma ihtimalini konuşmuştuk.Bu sefer yine OnePlus 2 için gelen bilgi ise resmi yerden, yani kesin olarak kullanılacak olan USB-C bağlantı teknolojisinden bahsedeceğiz. Normalde USB 3.1 teknolojisinin C tipi konektörü olan USB-C, birkaç senedir bulunmaktaydı fakat özellikle yeni nesil MacBook'ta kullanılması ise gündeme bomba gibi düşmüştü. Hatta bazı kesimler bu teknolojinin Apple tarafında üretildiğini sanıyordu. Fakat durum öğle değil. Bu sebeple ilk olarak buradan USB-C ile ilgi detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.Şimdi ise konumuza dönelim. Son zamanlarda MacBook ile oldukça gündemde olan USB-C teknolojisi kesin olarak OnePlus 2 telefonunda bulunacak. OnePlus firmasının Twitter üzerinden paylaştığı görselde "OnePlus 2, USB-C teknolojisini kullanacak olan ilk amiral gemi telefonu olacak" diye bir yazı da belirtilmiş.

Geleceğin yeni bağlantı teknolojisi olacak olan USB-C, böylelikle üst seviye cihazlardaki yerini alarak kullanılabilecek. Ancak OnePlus 2'nin kutu içeriği de bu konuda önemli olacak. Çünkü kutuda gönderilecek USB kablosunun iki tarafı da USB-C olacağı için sadece bu bağlantıyı kullanan cihazlar ile kullanılabilecek olması sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple OnePlus firması OnePlus 2 telefonunda bir dönüştürücü kullanması gerekiyor.Sonuç olarak elimizdeki bilgilere göre OnePlus 2, 5.5 inçlik Full HD ekran, Snapdragon 810 çipset (bir ihtimal işlemci soğutucusu), 3GB RAM, 16GB ve 64GB depolama kapasitesi seçeneği, 16MP arka ve 5MP ön kamera, 3300mAh batarya ve USB-C bağlantısı gibi özelliklere sahip olacak.

1 Temmuz'da ortaya çıkması beklenilen OnePlus 2, fiyat olarak da aynı agresif ve uygun fiyatını koruması ile tanıtılması halinde -eğer ki davetiye sisteminden vazgeçerler ise- milyonlar satmaya aday olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0