• Anasayfa
  • Mobil
  • OnePlus 3'te 6GB RAM'in Tamamı Kullanılabiliyor

Amiral Gemisi Katili OnePlus 3'te 6GB RAM'in Tamamı Kullanılabiliyor

1
0
0
0
0
Çinli üretici OnePlus'ın yeni telefonu OnePlus 3 yayınlanan güncellemeyle birlikte daha stabil oldu. Cihaz artık 6GB belleğinden tamamen faydalanabilecek.
Akıllı telefonlarda bellekler genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda amiral gemisi modelleri 3GB RAM ile karşımıza çıkarken bu yıl piyasaya sürülen üst seviye akıllı telefonun birçoğu 6GB RAM ile geliyor. Fakat telefonlar 6GB RAM ile gelse de telefonlar 6GB RAM'i tam anlamıyla kullanamıyorlardı çünkü bu belleğin tamamen kullanılması telefonlarda çeşitli batarya sorunları doğurabiliyordu ve bellek arttıkça Android işletim sistemi daha geniş bir bellek tüketimi yapıyordu.

Daha önceden bir kernel dosyasıyla geliştiricilere 6GB RAM'i tam anlamıyla OnePlus 3 cihazında kullanma imkanı sunan OnePlus, yayınladığı yeni OxygenOS güncellemesiyle kullanıcıların tüm bellekten faydalanmasını daha da kolaylaştırdı.


 

 Cihaz tam bellek kullanımında problem yaşatmadı


PhoneArena'nın yaptığı teste göre OnePlus 3 yeni güncellemeyle birlikte 15'i geçik web sitesini ve onlarca büyük bellek tüketen oyunu aynı anda sıkıntı yaşatmadan çalıştırmayı başardı, yani cihaz tüm belleke kapasitesinden bir problem yaşamadan hemen hemen faydalandı.

Özellikle diğer üreticilere göre daha sade bir arayüzle karşımıza çıkan OnePlus'ın hem stabil hem de sade arayüzü OnePlus 3'ün 6GB'lık belleğinden tam anlamıyla faydalanmasını sağlıyor. TouchWiz ve Optimus UI gibi saf Android arayüzüne göre daha fazla bellek tüketen arayüzlerde ise böyle bir durum henüz mümkün görünmüyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0