• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'nin Performans Canavarı Compact Serisine Azılı Düşman: OnePlus Mini

Sony'nin Performans Canavarı Compact Serisine Azılı Düşman: OnePlus Mini

0
0
0
0
0
Sony'nin Xperia Z ailesine özel olarak çıkardığı ve mobil dünyada son dönemin en iyi küçük boyutlu cihazları olan Compact serisine en ciddi rakip OnePlus tarafından geliyor.
Sony firmasının ünlü Xperia Z ailesinin münük boyutlu olan Compact cihazlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Mobil dünyada birçok gördüğümüz "Mini" modelleri gibi küçük ama büyük ekranlı üst seviye telefonlardan daha iyi sonuç alan bu cihazlar hem küçük boyutlu hem de ekranın 720p'ye çekilmesi gibi ufak tefek kısıtlamalar sonrasında dönemin en iyi donanımlarını taşıdığı için ünlü olur.

En son Xperia Z5 Compact'ta gördüğümüz bu durum 4.6 inçlik HD ekran ve 2GB RAM dışında çatır çatır Snapdragon 810 gibi abileriyle aynı özellikler sunmasıyla tam manasında bir performans canavarı haline gelmişti. Bu ekran boyutunda neredeyse rakipsiz olan Z Compact serisine en dişli rakip ise bu sefer OnePlus'dan geliyor.GFXBech'e düşen yepyeni OnePlus Mini modeli tıpkı Xperia Z gibi 4.6 inç boyutunda fakat 1080p çözünürlük tercih edilmiş. Qualcomm Snapdragon 810 ile geleceği anlaşılan cihazda ayrıca 4GB RAM ve 64GB depolama alanı gibi ciddi özellikler bulunuyor. Kamera noktkasında ise 12MP arka ve 5MP ön kameranın yerleştrileceği cihaz Android 5.1.1 Lollipop ile çıkacak ancak Android Marshmallow'u da haliyle alacak.Böylelikle küçük ekranlı ve aynı zamanda cebe rahat sığdığı kadar cebinizden de çok nakit çıkmasına gerek bırakmayacağını düşündüğümüz OnePlus Mini, çıktıktan sonra ciddi oranda satışı yakalayabilir. (Tabii davetiyesiz satış olduğu zamanlarda) Bakalım artık kızışacak gibi duran küçük ekran tarafında 2016'da neler göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0