• Anasayfa
  • Mobil
  • Ooo Marshmallow’a Bak Sen: Kullanım Oranı Son İki Ayda %100 Arttı!

Ooo Marshmallow’a Bak Sen: Kullanım Oranı Son İki Ayda %100 Arttı!

0
0
0
0
0
Aylardır Android ekosisteminde kullanım oranı yerlerde sürünen Marshmallow, nihayet %10 barajını geçmeyi başardı.
Marshmallow, resmi olarak dağıtımına başlanmasından itibaren cihazlara getirdiği yeniliklerden çok kullanım oranının sürekli düşük kalmasıyla anıldı. Daha Nisan ayına kadar %5’e bile ulaşamayan (%4.6) Marshmallow, Haziran’ın ilk haftasının dolmasıyla birlikte %10 barajını geçmeyi başardı.

Peki bu yılın başında %0.7, Nisan ayında da ancak %5 sınırına dayanan Marshmallow’un kullanım oranı ne oldu da iki ayda %100 oranında arttı?Birkaç hafta önce Google’ın Android güncellemelerini geç dağıtan üreticileri cezalandıracağına dair bir haber paylaşmıştık. Muhtemelen siz de Google’ın bu hamlesinin etkisinin büyük olduğunu düşünmüş olabilirsiniz. Buna nispeten katılmıyor değilim, muhakkak caydırıcı bir etkisi olmuştur fakat bu yüksek artışa son birkaç ayda piyasaya sürülen (orta segment ve üstündeki) modellerin etkisinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. 

Bunun dışında Marshmallow ile birlikte Lollipop sürümünün de periyodik olarak artış gösterdiğini, KitKat ve alt sürümlerinin de azaldığını görüyoruz. (örneğin KitKat 2 ay önce %33.4 kullanım oranına sahipken bu ayki kullanım oranı %31.6)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0