Oppo’dan Harici Lens Aparatı: O-Lens

1
0
0
0
0
Teknoloji dünyasında ki yerini koruyan ve piyasaya gittikçe hakim olan Çinliler, şimdi de Çinli firma Oppo ile iddialarını ortaya koyuyor. O-Lens adını verdikleri bu aparat, kablosuz harici lens aparatı olarak kullanabilecek.
Teknoloji dünyasında ki yerini koruyan ve piyasaya gittikçe hakim olan Çinliler, şimdi de Çinli firma Oppo ile iddialarını ortaya koyuyor. O-Lens adını verdikleri bu aparat, kablosuz harici lens aparatı olarak kullanabilecek.

Akıllı telefon piyasasında başarısını gösteren Çinli üretici Oppo, lens aksesuarları konusunda da iddiasını gösterdi. Oppo, N serisi akıllı telefonları ve kamera konusunda iddialı olduğunu belirtmişti. Firma, yeni geliştirmiş olduğu kablosuz O-Lens cihazı resmen duyurdu.O-Lens aparatı akıllı telefonun üzerine tutturularak kullanılabilirken diğer yandan da tripod üzerinde de kullanmak mümkün olacak. Aparat Wi-Fi üzerinden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Ayrıca NFC özelliği sayesinde de kolayca etkinleştirilebilmekte. Oppo’nun 2014 yılının yaz aylarından itibaren hazırlıklarını sürdürdüğü O-Lens, 10x optik zoom, atanmış deklanşör butonu ve sarsıntı önleme sistemi özellikleri yer alıyor. O-Lens kullanılarak elde edilen görüntüler uygun uygulama ile akıllı telefona aktarılır.

Bu alanda rakiplerine göre orta seviyede olan O-Lens fiyat bakımından avantaj sağlama düşüncesinde. Oppo’nun alt seviye akıllı telefonunu ele aldığımızda O-Lens aparatın 100civarında bir fiyatla geleceği tahmin edilmekte. Oppo’nun O-Lens aparatını ne zaman piyasaya sunacağı ise belirsizliğini korumakta.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0