Oppo'dan Yepyeni Giriş Seviyesi Telefon: Joy 3

0
0
0
0
0
Üst seviye telefonları uygun fiyatla satışa sunmasından tanıdığımız Oppo, R7 modelini satışa çıkarmasının ardından bir de Joy 3 adındaki giriş seviyesi telefonunu da duyurdu.
Bugün itibariyle ön satışa çıkan Oppo R7buradan da bahsettiğimiz gibi firmanın orta seviye çözümlerinden biri olarak dikkat çekmekte. Bu cihazın ön satışa çıkmasıyla beraber Joy 3 model adını taşıyan alt seviye bir telefonunu da resmi sitesi üzerinden tanıttı.

Giriş seviyesinde olması sebebiyle özellikleri oldukça düşük olan telefon "Sadece arama yapsın, mesaj atsın yeter" düşüncesine sahip kullanıcılara yönelik bir cihaz görüntüsü veriyor. Yazılımsal olarak bazı hoş detaylar barındırıyor olsa da teknik özellik noktasında giriş seviyesinin de ortalarında yer alabilecek olan Joy 3, çok uygun bir fiyatla satışa çıkması bekleniyor.Hemen teknik özelliklereine geçecek olursak 4.5 inçlik IPS TFT ekranı barındıran telefon, HD yerine FWVGA, yani 480p görüntü kalitesine sahip olmasıyla maliyet düşüren bir hamle yapılmış. MediaTek MT6582 çipset ve Mali-400MP2 grafik işlem birimini 1GB RAM ile destekleyen Oppo, asıl farklılığı 4GB depolama kapasitesi ile yapmış. (Hani 8 falan yapsaydınız bari demek istiyorum 4 nedir yav)4GB depolama kapasitesinin muhtelemelen 1-2GBlık kısmının da sisteme gideceğini düşünürsek 1 tane yüksek boyutlu oyun indirme hakkınız var gibi görünüyor. Ancak isterseniz MicroSD kart slotundan 32GB'a kadar arttırma seçeneğiniz de bulunuyor. Fakat bu yöntem de her zaman iyi olmuyor. Bu sebeple telefonun en eleştirilebilecek yanı 4GB olarak seçilen depolama alanı olarak söyleyebiliriz.5MP arka ve 2MP ön kamera ile "giriş seviyesi" olduğunu bizlere bir kere daha hatırlatan Oppo Joy 3, kamera yazılımı noktasında birçok farklılık ile bu yetersiz diyebileceğimiz çözünürlükleri kapatmaya çalışmış. Bunlardan en dikkat çeken detay ise seri fotoğraf çekebilme yöntemi ile kameranız ile gif hazırlayabilme özelliği olarak dikkat çekiyor. Ayrıca arka kamera en faza HD video çekebilme yeteneğine sahip. (Zaten FHD çekecek olsa o kapasite yetmez)Çift simkart desteği sunan Joy 3, 2000mAh bataryası ile de özelliklerine göre yeterli seviyede bir kapasiteye sahip. Son olarak da Android 4.4 KitKat tabanlı ColorOS 2.0 arayüzüne sahip olduğunu da belirtelim. (Kanımca Lollipop bu telefona çıkmaz, çıkamaz) Telefon birçok kişiye göre "Yapmasalarmış iyiymiş" dedirtecek özellikler barındırsa da şu anda belli olmayan fiyatı ile dikkat çekeceğini düşünüyorum. Zaten oldukça uygun fiyata satılması gereken bu telefon bir de Oppo üretimi, yani Oppo'nun uygun fiyat anlayışı sayesinde çerez parası dediğimiz miktarlarda bir fiyatlandırma ile gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0