• Anasayfa
  • Mobil
  • Oppo, Retina Flaşı Özelliğini Apple'dan Önce Kullandığını İddia Etti!

Oppo, Retina Flaşı Özelliğini Apple'dan Önce Kullandığını İddia Etti!

0
0
0
0
0
Çinli bilinen telefon markalarından olan Oppo, iPhone 6S ile duyurulan "retina flaşı" özelliğini Apple'dan önce ürettiğini iddia etti
​Bildiğiniz gibi Çarşamba günü gerçekleşen Apple lansmanında Apple "retina flaşı" özelliğini tanıttı. iPhone'un tanıtılan son modellerinde bulunan 5MP kamera, retina flaşı özelliği ile birlikte kullanıcıların daha iyi selfie çekmeleri için eklenmiş bir özellik olarak belirtildi.

Lansmandan beri birçok marka, Apple'ın "yenilik" olarak adlandırdığı özelliklerin bahsedildiği gibi ilk olmadığını göstermek amacıyla adeta bir yarışa girdi. Sony, Samsung derken şimdi de listeye retina flaşının kendilerine ait olduğunu belirten Oppo çıktı.

Oppo India, bu özelliğin ilk olarak kendileri tarafından kullanıldığını Facebook hesabından şu gönderi ile bildirdi;Apple retina flaşının ekran parlaklığından tam 3 kat fazla ışık sağlayabileceğini belirtmişti. Öte yandan Oppo, bu özelliğin kendi telefonları olan Oppo R7, Oppo R7 Plus, Oppo Mirror 5 ve Oppo R7 Lite'da çok daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Apple'ın yenilik olarak tanıttığı neredeyse her özelliğin bir şekilde başkasına ait olduğu gün yüzüne çıkıyor, buna retina flaşı da eklendi. Fakat bu özelliğin ilk olarak kim tarafından kullanıldığını maalesef kullanıcıların %99'u bilmiyor ve cevabın Apple olduğunu sanıyorlar.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0