Pamuk Eller Cebe: iPhone Şarj Kablosu Yine Değişiyor!

0
0
0
0
0
Zaman zaman iPhone'ların şarj  kablosu üzerinde değişiklikler yapan Apple, iPhone 7'de yine değişime hazırlanıyor. Gelecek telefonda, iPhone 5 ve iPhone 6 serisinde kullanılan Lightning kablosunun inceleceği söyleniyor.
Apple’ın gelecek nesil iPhone’u hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Muhtemelen "iPhone 7" olarak adlandırılacak yeni cihaz ile ilgili son iddia şarj teknolojisine yönelik. Dedikodular, iPhone 5 ve iPhone 6 serisinde kullanılacak Lightning bağlantı kapısının iPhone 7’de inceleceği yönünde. Bildiğiniz gibi, iPhone’larda şarj ve data bağlantı teknolojisi belirli aralıklarla yenileniyor. Bu yenileme teknik olarak avantajlar sağlasa da, kullanıcılar için büyük bir maddi yük de getiriyor.

 Lightning Kablosu Nasıl Değişecek?

Birçok kullanıcı, mevcut şarj ve data kablosu ile uyumlu aksesuarlara çoktan sahip. Kablo değişimi söz konusu olduğunda ve yeni iPhone modeline geçildiğinde tüm aksesuarlar için bir dönüştürücü ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bunun anlamı da yeni iPhone’a geçmek isteyenler için açık; “Pamuk eller cebe, paralar Apple’ın kasasına!"

 iPhone 7 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Haberler kötü ancak iPhone 7 almayı düşünüyorsanız endişelenmek için henüz çok erken. Çünkü söylenenler şu an için sadece bir iddia. İddianın kaynağındaki isim ise KGI araştırma şirketinin analisti Ming-Chi Kuo. Bu ismi özellikle belirtiyorum, çünkü kendisi için bir nevi “Apple falcısı” denilebilir. Yıllardır Apple’ı takip eden analistin birçok tahmini ve iddiası bugüne kadar doğru çıktığını da belirtmek isterim. 

 Benzer Tasarım, İnce Kasa!

Ming-Chi Kuo’nun tek tahmini daha ince Lightning üzerine değil. Kendisi, iPhone 7 tasarımının iPhone 6 serisine oldukça benzeyeceğini ve iPhone 6s’ten 1mm daha ince olacağını söylüyor. Yeni telefonda gelmesi beklenen su geçirmezlik özelliğinin ise yer almayacağını belirtiyor. Bakalım, ünlü analist Kuo’nun tahminleri gerçekleşecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0