• Anasayfa
  • Mobil
  • Park Yeri Bulmanıza Yardımcı Olacak Uygulama: ParkVAR

Park Yeri Bulmanıza Yardımcı Olacak Uygulama: ParkVAR

0
0
0
0
0
Park yeri aramaya son veren, mobil park yeri paylaşım uygulaması ParkVAR
Özellikle büyük şehirlerdeki park sorununu hepimiz biliyoruz. ParkVAR uygulaması kullanıcıların park yerlerini diğer kullanıcılarla paylaşmasına olanak sağlıyor.
Bu tarz uygulamalar araç sahipleri için vaz geçilmez olmaya başladı.

Artık mobil uygulamalardan trafiği kontrol etmeden evden çıkmaz olduk.
Fakat bu tarz uygulamaların yarattığı güvenlik sorunuda dikkat çekiyor özellikle telefon elde park yeri aramak dikkati en az üç parçaya bölmek demek bu da 
oluşacak ufak kazalara davetiye çıkarıyor. Yinede daha güvenli bir şekilde kullanarak bu nimetten yararlanmamak olmaz.


 

 Peki Bu Sistem Nasıl Çalışıyor?

  • "Park Et" ile aracınızı park ettiğiniz yeri ve çıkış saatinizi işaretleyerek sizin gibi diğer park yeri arayan kullanıcılarla paylaşıyorsunuz.
  • "Park Bul" ile park yeri bulmak için bulunduğunuz yerdeki sizden önce park etmiş, paylaşmış ve çıkış yapacak olan kullanıcılara ulaşarak park talebinde bulunuyorsunuz talebiniz kabul edilirse zaman kaybetmeden park edebiliyorsunuz.

Park yerlerinin doluluk ve boşluğu anlık olarak değişmekte. Harita üzerinde görünen park yerleri bir başka kullanıcı tarafından tutulduğunda paylaşılmış olan harita üzerindeki yerin görünürlüğü kayboluyor. Bu nedenle uygulamayı kullanırken hızlı olmakta fayda var. Size en yakın park yerine talabinizi göndermekte hızlı olursanız park yeri aramanıza gerek kalmayacaktır.
Uygulama kullanıcılarına avantajlar da sunuluyor. Aracınızı park ettiğinizde park yerinizden çıkış saatinizi belirterek park yerinizi uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarla paylaştığınızda kazandığınız ‘parky’ sayısı 500’ü bulursa yakıt hediye ediliyor.

Uygulama şu anda sadece iOS 8 tabanlı işletim sistemine sahip iPhone’lar üzerinde yayına sunulmuş durumda. Android telefonlar için ise çok yakında Google Play Store’da yer alacağı bildirilmiş.
 
  ParkVAR Mobil Uygulaması İndir

 


Kaynak: ParkVAR
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0