• Anasayfa
  • Mobil
  • Peek Retina ile Akıllı Telefondan Göz Muayenesi

Peek Retina ile Akıllı Telefondan Göz Muayenesi

0
0
0
0
0
​Yazılım, donanım ve uzman göz doktorlarının bulunduğu bir ekip, Peek Retina isimli bir akıllı telefon adaptörü sayesinde, dünyanın her yerindeki insanların göz muayenesi olabileceği bir sistem geliştirdi.
Yazılım, donanım ve uzman göz doktorlarının bulunduğu bir ekip, Peek Retina isimli bir akıllı telefon adaptörü sayesinde, dünyanın her yerindeki insanların göz muayenesi olabileceği bir sistem geliştirdi.
 
Peek Retina, iki senedir klinik ve alan testlerini Kenya, Bostwana ve Mali gibi yoksul ülkelerde denemiş. Bunların dışında Tanzanya, Malawi ve Kenya’da da geniş testler yapılmış. Diyabet ve yüksek tansiyon hastalıklarının saptanması gibi sağlıkla ilgili birçok yararlı işe imza atacak olan bu cihazın seri üretime geçip satışa sunulabilmesi için, Indiegogo sitesinde açılan kampanyaya destek olunmasını bekliyorlar.
 
Kampanyaya yapacağınız destek eğer 60 Sterlin olursa bir tane sipariş ederek bunu göz doktorunuza hediye edebilirsiniz. Satın alacağınız Peek Retina aparatı, “Médecins Sans Frontières” ve “International Agency for the Prevention of Blindness” kurumları tarafından belgeyle teslim alınıp, ihtiyacı olan bir göz doktoruna verilecek.


 
Teknolojinin eğlence hayatında olduğu kadar sağlık sektörü üzerinde de durması, geleceğe dair daha umutlu bakmamı sağlıyor. Umarım bu tarz sağlıkla ilgili uygulamalar çıkmaya devam eder. (kampanyaya destek olmak isterseniz, şuradaki bağlantı üzerinden bağış yapabilirsiniz)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0