• Anasayfa
  • Mobil
  • Periscope'ta Gün İçinde Paylaşılan Videoların Uzunluğu 40 Yılı Aşıyor!

Periscope'ta Gün İçinde Paylaşılan Videoların Uzunluğu 40 Yılı Aşıyor!

0
0
0
0
0
Günümüzün önemli sosyal medya mecraları arasına giren Periscope, 10M kullanıcı barajını aştı. Aynı zamanda bir günde toplamda 40 yılı aşkın süreye sahip video paylaşılıyor!
Artık Periscope'tan bahsetmeye gerek yok sanırım. Çünkü artık hepimiz ne işe yaradığını biliyoruz. Olur da bilmeyenler vardır diye kısaca telefonunuzdan canlı yayın yapabildiğiniz bir uygulama olarak özetleyebilirim. Son dönemin özellikle ünlüler tarafından sıklıkla kullanılan sosyal medya mecrası Periscope ile yayın aralarında sohbet ya da canı sıkılan birinin boş muhabbet bile yapabildiği Periscope, rakibi Meerkat'ı net bir şekilde solladı.

Toplam kayıtlı kullanıcı sayısının 10 milyonu aştığı uygulamadaki asıl dikkat çekici detay ise 1 günde yapılan canlı yayınların toplam uzunluğu 40 yılı aşıyor! iOS ve Android platformunda ne denli yoğun kullanıldığının kanıtı olarak gösterebileceğimiz bu uzunluk gerçekten hayretler içinde bırakan bir detay. Yani önceden Instagram üzerinden adım başı fotoğraf atarak geçirdiğimiz zamanı artık Periscope üzerinden canlı yayınlar yaparak kullanıyoruz.Günlük aktif kullanıcı sayısının da 2 milyona yaklaştığını ve her geçen gün hızla arttığını da söyleyebiliriz. Çünkü son 10 gün içinde yaklaşık 1 milyon aktif kullanıcı kazanan Periscope'a Twitter'ın oldukça büyük bir katkısı bulunuyor. 26 Mart 2015 tarihinde ilk olarak iOS platformunda açılan Periscope daha 5. ayını doldurmadan bu derece aktif kullanılıyor olmasıyla sosyal medyanın ve internetin ne denli büyük bir şey olduğunu da gözler önüne seriyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0