• Anasayfa
  • Mobil
  • Periscope'taki Yayınlar 24 Saat Sonra Periscope'a Ait Oluyor

Periscope'taki Yayınlar 24 Saat Sonra Periscope'a Ait Oluyor

0
0
0
0
0
Periscope CEO'su Kayvon Beykpour tarafından yapılan açıklamaya göre Periscope kullanıcılarının yayın hakları Periscope'ta değil, kendi ellerinde bulunuyor.
Periscope'ta son zamanlarda ortaya çıkan "yayın hakları ihlali" konusunda firma CEO'su Kayvon Beykpour'dan açıklama geldi. Beykpour'a göre Periscope'tan 24 saat içinde silinmeyen yayınların hakları tamamen Periscope'a ait olacak.

Çekilen videoların “telif hakkı açık video sözleşmesi” nedeniyle Periscope sunucularında saklandığını belirten Beykpour, bu sunucularda kullanıcıların çektikleri videoların saklandığını, eğer kullanıcı tarafından 1 gün içinde silinmezse kullanım hakkını Periscope'a devretmiş olduğunu ve Periscope videoyu istediği zaman silebilme hakkına sahip olduğunu belirtmiş.Buradan haretketle yapılan canlı yayın sırasında ilk 24 saat içinde videonun kullanım hakkı kullanıcıda olması sebebiyle herhangi bir yasal ihlal de ilk olarak kullanıcıya ait olması sebebiyle yaşanacak sıkıntılarda ilk olarak Periscope sorumluluğu rahatlıkla kullanıcıya atabileceğini söyleyebilirim. Sonrasında ise gereksiz videoların kaldırılması sonucu sorunsuz yayınlar Periscope'un kullanabileceği şekilde hakları alınmış olacak.

Daha sonra herhangi bir sorun olsa da olmasa da Periscope, bu hakları sebebiyle bir yayını istediği zaman silebilme yetkisine de sahip olacağı bildirilmiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0