• Anasayfa
  • Mobil
  • Periscope'un Android Uygulaması Play Store'daki Yerini Aldı

Periscope'un Android Uygulaması Play Store'daki Yerini Aldı

0
0
0
0
0
Periscope'un Android Uygulaması Play Store'daki Yerini Aldı
Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope, IOS işletim sisteminde yaşadığı başarılı çıkışın ardından sonunda Android işletim sistemli cihaz kullanıcılarının da kullanımına sunuldu.
Bu yılın başlarında IOS işletim sistemli cihazlarda çıkış yaparak çokça beğeni toplayan, bizim de çeşitli yayınlarımızda kullandığımız Periscope isimli canlı yayın uygulaması Twitter’ın Android uygulamasının eski geliştiricisi Sara Haider tarafından Android’e uyarlandı.

IOS versiyonundan hiçbir fonksiyon farkı olmayan Periscope’un üstelik Android cihazlarda kullanılan versiyonunda “Yayına dön (return to broadcast)” özelliği bulunuyor ki cihazınızda bir aksaklık olduğunda canlı yayınınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan bu özellik yayıncıların işini kolaylaştıracak.

Play Store’da rakibi olan Meerkat yılın başlarında kapalı beta sürümünü, Mayıs ayında da açık beta sürümünü Android cihazlar için sunmuştu; ancak Meerkat’ın hızlı çıkışına karşılık Periscope’un kullanıcıların karşısına beta değil de tamamen kullanılabilir bir tam sürüm ile hatta IOS kullanıcılarından daha fazla özellik sağlayarak daha sağlam çıkmayı düşündüğü ortada.Periscope’un Android kullanıcılarının, Google’ın Material Design ögeleri ile süslenmiş bu uygulamayı yüklemesi için işletim sistemlerinin en düşük KitKat 4.4 versiyonuna sahip olmaları gerekiyor. Uygulamayı telefon ya da tabletinize kurmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz; ancak henüz Play Store’a giren uygulamanın indirilmesi henüz Google Play sunucularına tam yayılamadığı için sorunlu olabilir.

Ayrıca Webtekno periscope hesabını takip etmeyi unutmayın. Her akşam ofisten canlı yayın yapıyoruz. Bu akşam'da oradayız, sizleri de bekliyoruz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0