• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonu 15 Dakikada Şarj Fulleyen Harici Batarya: Petalite Flux

Akıllı Telefonu 15 Dakikada Şarj Fulleyen Harici Batarya: Petalite Flux

1
0
0
0
0
Akıllı Telefonu 15 Dakikada Şarj Fulleyen Harici Batarya: Petalite Flux
Petalite Flux, ‘dünyanın en hızlı harici bataryası’ sloganıyla Indiegogo'da kaynak bekliyor. Elektrikli arabalardan ilham alarak geliştirilen ürün 15 dakika içerisinde 2600 mAh’lik bir bataryayı %100 doldurabiliyor. 

Petalite Flux, ‘dünyanın en hızlı harici bataryası’ sloganıyla Indiegogo'da kaynak bekliyor. Elektrikli arabalardan ilham alarak geliştirilen ürün 15 dakika içerisinde 2600 mAh’lik bir bataryayı %100 doldurabiliyor. 

Akıllı telefonların bir çok özelliği gelişmeye devam ediyor ancak üretici firmalar şarj problemiyle ilgili hala kalıcı bir çözüm üretmiş değil. Hal böyle olunca harici bataryalar gün geçtikçe gelişmeye ve kullanıcılar tarafından talep edilmeye başlanıyor. 2A yerine 10A akım kullanan cihaz, iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 gibi telefonların şarjını tamamen dolduramasa yarının üstüne çıkartmayı başarıyor. 
 


Ürünü tasarım olarak incelemek gerekirse: Petalite Flux sadece 96 gram ağırlığında ve 90mm x 30mm x 30 mm ölçülerine sahip. Mesela akşam telefonunuzu şarj etmeyi unuttunuz ve sabah acil evden çıkmanız gerekiyor. Petalite Flux’u kolayca cebinizde taşıyabilir, fırsat bulduğunuz ilk anda telefonunuzun şarjını %100’e getirebilirsiniz. (Acil durumlarda hayat kurtarır.)

Petalite Flux, Indiegogo üzerinde yaklaşık 10.000$’lık bir kaynağa ulaştı. 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0