• Anasayfa
  • Mobil
  • Philips, Full Metal Gövdeli ve Parmak İzi Sensörlü Hoş Bir Telefon Duyuracak

Philips, Full Metal Gövdeli ve Parmak İzi Sensörlü Hoş Bir Telefon Duyuracak

1
0
0
0
0
Akıllı telefon dünyasında sesi soluğu çıkmayan fakat dünya genelinde bilinirliği olan şirketler arasında bulunan Philips, tasarımı ve özellikleriyle hoş bir telefon duyurusu gerçekleştirecek.
Bir zamanlar ülkemizde Beko ile birlikte reklamlarda en çok çıkan şirketlerden bir tanesiydi Philips. Sağlam ürünleri de yok değildi, özellikle 20-30 yıl önce hemen her evde muhakkak bir Philips marka ürün olurdu. Günümüzde de aslında popülerliğinden pek bir şey kaybetmediler, hala bilindik marka. Fakat teknolojik ürünler içerisinde şu an tartışmasız zirveyi akıllı telefonlar ele geçirmiş durumda ve Philips’in bu pazarda neredeyse hiç payı yok. Çin’de bazı marketlerde şirkete ait birkaç akıllı telefon modeline yer veriliyor fakat dünya geneline baktığımızda aynı şeyi  söyleyemeyiz. Son gelen haberler, Philips’te bazı kıpırdanmaların olduğunu gösteriyor. TENAA kayıtlarında, Philips S653H kod adıyla bir akıllı telefon modeli ortaya çıktı.

Cihazın özelliklerine baktığımızda, full HD (1080p) çözünürlüğünde 5.5 inçlik bir ekranının olduğunu görüyoruz. Hangi yonga setine ait olduğu belli olmayan fakat 2.0GHz ile oldukça hızlı 8 çekirdekli bir işlemciye sahip olan Philips S653H, muhtemelen Helio X10 ya da Helio P10 ile birlikte gelecek.Güçlü işlemcisinin yanında 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızası bulunan model, microSD ile 128 GB’a kadar hafızasını genişletebiliyor. Hem önünde hem de arkasında 8 MP çözünürlüğünde kameraların yer aldığı modelin arka kamerasında çift LED flaş ve otofokus özelliği yer alıyor. Önünde ise standart, 8 MP çözünürlüğünde bir kamera olacak.

Yüksek ihtimalle Android Marshmallow 6.0 işletim sisteminin çalıştıracağı Philips S653H’te 2550mAh’lık bir batarya bulunacak. 

Şu an için Çin ve Asya ülkeleri dışında herhangi bir pazarda çıkması beklenmiyor fakat Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi üstlenen ülkemiz için durumlar değişkenlik gösterebilir. İlerleyen günlerde ne olacağı belli olur.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0