• Anasayfa
  • Mobil
  • Philips’ten Göz Yorgunluğunu Önleyen İki Yeni Telefon

Philips’ten Göz Yorgunluğunu Önleyen İki Yeni Telefon

0
0
0
0
0
Philips, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla orantılı olarak artan göz rahatsızlıklarının önüne geçecek iki yeni telefonu tanıttı.
Elektronik cihazlar sektöründe adını duyduğumuz, bildiğimiz pek çok köklü marka son dönemlerde akıllı telefon sektörüne de adımını atmış durumda. Ve bu markalar zirveye oynayacak telefonlar üretmese de -genellikle- orta seviye telefon tercih eden kesimin tercihleri arasında yerlerini almaya başladılar.

Bu markalardan biri de Philips. Geçtiğimiz günlerde Çin'de bir etkinlik düzenleyen Philips, iki yeni akıllı telefonunu da tanıttı. Bu telefonlar belki özellik olarak pek iddialı olmayabilir ancak onları özel kılan birşey var. Akıllı telefonların hayatlarımıza girerek ciddi derecede yaygın hale gelmesinin ardından pek çok kullanıcı göz sorunları çekmeye başladı. Zira telefonlarla geçirdiğimiz vakit her geçen gün uzamakta. İşte bu durumun önüne geçmek için anti-blue teknolojisine sahip olan telefonlar, bu özellikleri ile göz yorgunluğu gibi durumları ortadan kaldırıyorlar.

Sapphire S616 ve Sapphire Life V787 isimli iki telefon, göz yorgunluğuna sebep olan mavi ışık yüzeyini %90'a varacak şekilde azaltabilmekte. Telefonların diğer özelliklerinden bahsedecek olursak; Sapphire S616'da 5.5-inç Full HD ekran, sekiz çekirdekli MT6753 işlemci, Mali-T720 grafik işlem birimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama alanı, 13MP arka, 5MP ön kamera ve 3.000mAh batarya gibi özellikler bulunmakta. Ayrıca telefonda çift SIM kart desteği, 128GB'ye kadar destekleyen microSD girişi ve 4G LTE de mevcut. Bu ayın ortalarında piyasaya sürülecek telefonun fiyatı 222 dolar.5-inç Full HD ekrana sahip olan bir diğer model Sapphire Life V787'de ise S616'dan farklı olarak sadece 5.000mAh batarya bulunmakta. V787'nin fiyatı henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0