• Anasayfa
  • Mobil
  • PlayStation Network'e Büyük Hacker Saldırısı!

PlayStation Network'e Büyük Hacker Saldırısı!

0
0
0
0
0
Kendilerine LizardSquad diyen bir grup "hacker" Sony'ye DDOS saldırısında bulundu. Aşırı trafik göndererek çökertme yapıldığı iddia edilen ağ, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyordu.
Yaklaşık 52 milyon aktif oyuncuya ev sahipliği yapan PlayStation Network, geçtiğimiz gün kendilerine LizardSquad diyen "hacker" grubu tarafından saldırıya uğradı. Uzun süre erişilemeyen platforma girebilmek şu an için mümkün, fakat hala belirgin bir yavaşlık söz konusu. Aynı anda Path of Exile, Battle.net ve League of Legends sunucularına da yapılan DDOS saldırılarını üstlenen LizardSquad, Twitter hesabından attığı "Bugün Sony'nin sunucularına IŞİD bayrağı diktik" tweet'iyle olayın farklı bir boyuta taşınmasına neden oldu.

Olayın arkasında IŞİD'in olabileceği düşünülürken bu sırada Sony Online Entertainment'in patronu John Smedley'in uçağına bomba ihbarı yapılması iddiaları güçlendirdi. American Airlines için yapılan bomba iddası, uçağın rötar yapmasına neden oldu.

Sony'den yapılan açıklamaya göre DDOS saldırısı sonucu sunucuların hasar aldığı, fakat kullanıcı bilgilerinin güvende olduğu bildirildi. En son yapılan bomba ihbarından sonra FBI dosyaya el atma kararı aldı. Alınan bu karar üzerine LizardSquad'ın Twitter hesaplarından attıkları tweet, kendilerine olan güvenin en üst düzeyde olduğunu gösterir nitelikteydi.İsmi ve nerede oturduğunu açık açık söyleyen tweet'in sonunda "FBI'dan korktuğumu mu düşünüyorsun?" açıklaması yer alıyor. (ben fake olduğunu düşünüyorum, FBI'ı Rıza Baba ile karıştırmasınlar bence)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0