• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Ve Spotify'dan Büyük Ortaklık: PlayStation Music

Sony Ve Spotify'dan Büyük Ortaklık: PlayStation Music

0
0
0
0
0
Sony, online müzik dinleme servisi Spotify ile el sıkışarak PlayStation için PlayStation Music (PSM) servisini başlatıyor.
Teknoloji devi Sony ile müzik sektörünün devi sayılabilecek firma Spotify, büyük bir ortaklığa imza atmak için el sıkıştı. Bu ortaklıkla birlikte Sony, ilkbahar ile birlikte PlayStation Music (PSM) servisini hayata geçiriyor.

Sony’nin hayat vereceği PSM servisi hakkındaki ilk detayları Spotify'ın PlayStation'da kullanılabileceği şekilde bu haberimizde vermiştik. Fakat gelişmeler sonucunda ayrı bir vücut bulan Spotify, PlayStation Music olarak karşımıza çıkıyor. İlk başta Playstation’larda gözükecek olan PSM servisi kısa süre içinde tüm Xperia akıllı telefon/tabletlerde de yerini alacak.64 milyon PSN kullanıcıları, Spotify Premium’a PSN hesapları üzerinden abone olabilecekler. Ayrıca bu servis sadece PS4 için değil, aynı zamanda PS3 kullanıcıları için de geçerli olacak. Fakat bir önceki yazımızda da belirttiğimiz oyun oynarkan soundtrack yerine arka planda müzik dinleme özelliğinin, yalnızca PS4 için geçerli olduğunu üzülerek belirtelim.

Şu anda Sony'nin mevcut müzik hizmeti olan Music Unlimited kısmına gelecek olursak, Sony bu ortaklık sonrasında MU'ya noktayı koyarak 29 Mart'ta bu servisi kapatacak. Bu servisi şu anda kullanmaya devam eden kullanıcılar için ise 28 Şubat-29 Mart tarihleri arasında ücretsiz ulaşım hakkı tanınarak veda etmesi sağlanacak. Ayrıca yine aynı kullanıcılar Spotify Premium özelliğini de ücretsiz deneme şansı yakalayacaklar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0