• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzu Kımıldatın, Fotoğraflar Hareket Etsin!

Polaroid'den İlginç Fotoğraf Uygulaması: Telefonunuzu Kımıldatın, Fotoğraflar Hareket Etsin!

2
2
1
0
0
Mobil fotoğrafçılıkta yeni denemeler devam ediyor. Apple'ın Live Photos ve Google'ın Motion Stills'inden sonra Polaroid'de kendi hareketli fotoğraf uygulmasını duyurdu. 
Mobil fotoğrafçılıkta yeni denemeler devam ediyor. Apple’ın iPhone 6 Plus serisiyle kullanıma sunduğu Live Photos ve Google’ın Motion Stills uygulamalarına bir yönüyle benzer yeni bir uygulama daha tanıtıldı. Yılların fotoğrafçılık markası Polaroid’in geliştirdiği Swing adlı yeni uygulama sabit karenin birkaç saniye sonrasını da kaydediyor. Diğer uygulamalardan farkı ise kaydedilen görüntünün izlenmesi noktasında.

 Telefonunu Hareket Ettir, Fotoğraf Oynasın

Swing uygulamasında kaydedilen görüntü, mobil cihaz hafifçe hareket ettirilerek görüntülebiliyor. İlk bakışta sabit bir kare şeklinde görünen fotoğraflar, telefonu yavaşça sağa sola oynattığınızda hareketli bir imaj halini alıyor. Bu fotoğrafları görünce aklıma çocukluğumdaki hareketli pullar geldi. Çizgi film karekterlerinin iç içe geçmiş iki resmi pulu oynattıkça farklılaşır ve bizleri büyülerdi. Hatta bunların Taso şeklinde olanları da vardı, ismi de Taso TV’ydi unutmadıysam…

 Uygulama Hangi Platformlar için Yayınlandı?

Konumuza dönecek olursak, Polaroid’in uygulaması tam da o günlerin Taso TV’si mantığında çalışıyor. Akıllı telefonu sağa sola, yukarı aşağı hareket ettirdiğinizde hareketi görebiliyorsunuz. Tabii ki çekilen fotoğraflara efekt eklemek gibi basit müdahalelerde bulunma şansı da var. Şimdilik sadece iOS sürümü bulunan uygulamanın yakında Android sürümünün de yayınlanacağı belirtiliyor. Polaroid Swing iOS uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.
2
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
0
0