• Anasayfa
  • Mobil
  • Pornhub, Android ve iOS Platformları İçin Kullanım Verilerini Açıkladı

Pornhub, Android ve iOS Platformları İçin Kullanım Verilerini Açıkladı

1
0
0
0
0
Porno dünyanın en çok ziyaret edilen ve sosyal medyayı en iyi kullanan oluşumlarından olan PornHub, Android ve iOS platformları için kullanım verilerini açıkladı.

Bilgisayar platformunda yaptığımız işlemlerin yoğunluğu, artık yavaş yavaş mobil platforma kayıyor. Bunlar arasında tabii ki video da yer alıyor. (ayıp videolardan bahsediyorum) PornHub, kendilerini en çok ziyaret eden işletim sistemleri olan Android ve iOS’un verilerini açıklayan bir infografik yayınladı.

Yayınlanan infografikte hem işletim sistemleri, hem de işletim sistemlerinin bulunduğu cihazların kullanım oranları açıklanmış. PornHub’u ufak bir farkla en çok Android kullanıcıları ziyaret ediyor. (sizi gidi sizi) %48’lik bir orana sahip olan Android’i %46 oy ile iOS platformu takip ediyor. %6’lık dilimde ise diğer işletim sistemleri yer alıyor. (WP, BlackBerry OS gibi)

Cihazların dağılımında ise dikkatimizi çeken bazı farklılıklar yer alıyor. Örneğin telefonlarda %52’lik oranla ilk sırada Android yer alıyor, ikinci sırada ise %42 ile iOS yer alıyor. Fakat tabletlerde iOS’in Android’e %68’e %30’luk oranla ciddi bir fark attığını görüyoruz. Yani çoğu iOS kullanıcının videolardan ‘daha iyi yararlanmak’ için büyük ekranlı cihazları tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları, ortalama 10 dakika 6 saniye ile PornHub’da en fazla süre geçirenler sıralamasında ilk sırada yer alıyor. iOS kullanıcıları ise sitede 8 dakika 40 saniye civarında takılmayı tercih ediyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere siteye en fazla erkekler (%74.5) giriş yapıyor. Geri kalan %25.5’te ise kadınlar yer alıyor. En çok %36.3 ile 18-24 yaş grubunun giriş yaptığı siteye ikinci sırada %29.8 ile 25-34 yaş aralığında bulunan grup giriyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0