• Anasayfa
  • Mobil
  • Programlama Dili Bilmeden 10 Dakikada Windows Uygulaması Yapın

Programlama Dili Bilmeden 10 Dakikada Windows Uygulaması Yapın

5
2
1
0
0
Windows Phone için uygulama havuzunu genişletmek isteyen Microsoft, herkese uygulama geliştiricisi olma fırsatı veriyor.
Mobil sektörde üç büyük işletim sisteminden biri olan, buna rağmen gerek kullanıcı sayısı gerekse sistem gelişimi konusunda Android'le iOS'un gerisinde kalan Windows Phone, bu gidişatı değiştirme konusunda kararlı.

Bu konuda çeşitli girişimlerde bulunan Microsoft'un son hamlesi ise App Studio güncellemesi. Bu güncelleme sayesinde neredeyse 10 dakikada herhangi bir kod bilginiz olmadan uygulama geliştirme imkanına sahip olacaksınız. Önceden bu iş için Visual Studio yüklemeniz ve envai çeşit kodun içine gömülmeniz gerekmekteydi. Şimdi ise Microsoft'un sunduğu sistem sayesinde farklı pek çok şablon kullanarak uygulama geliştirebileceksiniz. Kullanıcıların yapması gereken  sadece bir hesap açmak. Ardından sistemi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sisteme girdiğinizde hangi işletim sistemi için uygulama geliştirmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bu sistem Windows 10 da olabilir 8.1 de.  Ayrıca RSS ve XML kaynakları ya da YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Flikr vb uygulamalar için API'ları da sistem üzerinden kullanabiliyorsunuz.Microsoft'un böyle bir hamle yapıyor oluşu enteresan olduğu kadar güzel ve teşvik edici de. Bu sayede Windows Store'da daha fazla oyun ve uygulama olması için ciddi bir çaba harcayan Microsoft, istediği dikkati çekmiş olabilir. 

Kaynak: TheNextWeb
5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0