• Anasayfa
  • Mobil
  • Project Tango Lenovo ve Google Ortaklığıyla Satışa Sunulacak

Project Tango Lenovo ve Google Ortaklığıyla Satışa Sunulacak

2
2
0
0
0
Artık bir tasarım olmaktan çıkan Project Tango, Lenovo ile birlikte hayat bularak önümüzdeki yaz aylarından itibaren satışa sunulacak.

Geçtiğimiz yılın ortalarında Google tarafından geliştiriciler için duyurulan ve yılın 3. çeyreğinden itibaren satışa sunulacağı belirtilen Project Tango için işler beklendiği gibi gitmemişti. Projenin bitirilme sürecinde aksaklık çıkmış ve 2016 yılına girmiş olmamıza rağmen telefonu piyasada görememiştik.

Dün gece itibariyle bir açıklama yapan her iki şirket, Lenovo adı altında Project Tango ismindeki akıllı telefonun bu yaz aylarından itibaren dünya genelinde satışa sunulacağını duyurdu.

500 doların altında bir fiyatla satışa sunulacak olan cihazın ekranı ise 6.5 inç olacak. Standart phablet modellerinden dahi büyük bir ekranı bulunacak olan Project Tango, bir nevi tablet niyetine de kullanılabilecek.Google, açık kaynaklı Project Tango’nun uygulama geliştiricileri tarafından istedikleri gibi özelleştirilebileceğini açıkladı. Geliştiriciler, evlerindeki herhangi bir odayı Project Tango sayesinde oyun alanına dönüştürebilecek ve bu telefonla uyumlu cihazlar, daha önce bulunduğu ofis ya da dışarıdaki herhangi bir yeri tanıyabilecek.

Çevresini 3 boyutlu olarak algılama ve haritalama becerisine sahip olan Project Tango’nun prototipi, saniyede 250 bin adet 3 boyutlu ölçüm yapabilen sensörlerle donatılmış. Daha önce geliştiriciler için yalnızca 200 adet üretilen Project Tangı, 6-7 ay sonra tüm dünyada satışa sunulacak.

2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0