• Anasayfa
  • Mobil
  • Ağrı Kesiciler, iPhone ve iPad Üzerinden Kontrol Edilecek

Ağrı Kesiciler, iPhone ve iPad Üzerinden Kontrol Edilecek

0
0
0
0
0
Ağrı Kesiciler, iPhone ve iPad Üzerinden Kontrol Edilecek
Teknoloji ve sağlık sektörünün birbiriyle olan ilişkisi, gün geçtikçe daha önemli bir noktaya gelmeye başladı. Philips, yakında piyasaya sunacağı PulseRelief ve BlueTouch adlı iki aygıt ile kas-iskelet ağrılarının azaltılmasını hedefliyor. 
Teknoloji ve sağlık sektörünün birbiriyle olan ilişkisi, gün geçtikçe daha önemli bir noktaya gelmeye başladı. Philips, yakında piyasaya sunacağı PulseRelief ve BlueTouch adlı iki aygıt ile kas-iskelet ağrılarının azaltılmasını hedefliyor. Bu durumla ilgili en önemli nokta ise, iki aygıt da iPhone ve iPad üzerinden kontrol edilebilecek.
 
Ağrı noktalarına birleştirilen PulseRelief, kas-iskelet ağrılarını hafifletmek için TENS isimli teknolojiyi kullanıyor. (Açılımı Transkutanöz Elektriksel Sinir Stimülasyonu olan TENS, küçük, taşınabilir ve pille çalışan cihazlar aracılığı ile kullanılan bir sistem) PulseRelief, ağrı sinyallerinin beyne ulaşmasını engelleyerek mutluluk hormonu olan endorfinin salgılanmasını sağlıyor. iOS uygulaması sayeisnde 60 yoğunluk seviyesi arasından seviye belirlenmesine olanak sağlayan ürün, fazla ağrı yoksa hafif seviyede çalıştırılabiliyor. Cihaz, sadece sırt ve bel bölgeleri için değil, diz bölgesindeki ağrılar için de kullanılabiliyor.
 
Philips’in diğer teknolojik ağrı kesici ürünü aygıtı olan BlueTouch ise, kan akışını hızlandırarak nitrik oksit salgılanmasını tetikliyor. PulseRelief gibi BlueTouch da iOS uygulaması üzerinden seviyesi belirlenebiliyor. Tabi şunu unutmamak gerekiyor, ürünler satın alınmadan mutlaka konunun uzmanı olan bir doktora danışılması gerekiyor. Kasım ayında ABD’de tüketicilerle buluşacak olan ürünün ülkemizdeki elektronik mağazalarında satılıp satılmayacağı henüz netlik kazanmadı. (ABD, dünya üzerinde obezitenin merkezidir. Onlar kadar ihtiyacımız yok çok şükür) 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0