Punkt'tan Son Derece Basit Bir Telefon Geliyor!

0
0
0
0
0
Punkt'ın yeni telefonu, "telefon" ismini kazanabilmek için sahip olması gereken özelliklerden asla fazlasına sahip değil.
Telefonlar ilk piyasaya çıktıklarında büyük boyutları, ağır yapıları ve kaba görünümleri vardı. Bu cihazların ilk çıkış tarihinde şu an sahip oldukları "mobil" sıfatından biraz uzak olmaları, zamanla değişti ve bu değişim yaşanırken telefonların şekilleri, özellikleri ve yapabildikleri tamamen değişti. Günümüzde kullandığımız telefonlar, bu cihazların birkaç sene önce yapabildiklerinden binlerce kat fazlasını yapabiliyor ve bu durum, son birkaç senenin telefonlarını takip edenlerin de görebileceği bir döngünün sonucunda oluşuyor.

Punkt, günümüz telefonlarıyla karşılaştırılınca "telefon" ismini burun farkıyla kazanabilmiş bir telefon ürettiğini duyurdu. Bu telefon "dikkati dağılabilen tasarımcılar için üretildi" sözleriyle tanıtıldı. Son derece basit bir şekli, büyük tuşları, renkli bile olduğuna şaşırmış olduğum ekranı ve kalın mı kalın bir gövdesi bulunan bu telefon, çok işi olanların ya da hayatı yakalamak isteyenlerin tercih edeceği türden bir cihaz.Modelin adı MP01. MP01 sadece arama yapıyor, mesaj atabiliyor, alarm ve hatırlatıcı kurabiliyor. Tabii ki birde telefonun piyasanın liderliğine oynamasını sağlayan takvim özelliği mevcut. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi telefonun üzerinde yukarı, aşağı, geri, arama yapma, aramayı kapatma gibi özelliklere yarayan büyük ve yuvarlak tuşlar var. Bu tuşlar, üzerlerindeki şekillerden de anlayabildiğiniz işlemlerden asla fazlasını gerçekleştirmiyorlar.MP01'in bu özelliklerine bakarak telefonun fiyatının 15-20 dolar olmasını bekliyor olabilirsiniz fakat MP01 sizi bu konuda da oldukça yanıltıyor. Telefonun fiyatı tam 300 dolar. Telefonun bu pahalı fiyata sahip olmasının nedeni ise "akıl almaz" özellikleri değil, sınırlı sayıda üretilen bir telefon olması. 

Tuşlu telefonları hepimiz özledik fakat tuşlu telefon kullanmak amacıyla yaklaşık 1000 TL vermek isteyebilecek birinin olduğunu sanmıyorum.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0