Project Ara'ya Rakip: PuzzlePhone

2
1
0
0
0
Google’ın değiştirilebilir akıllı telefonu olan Procejt Ara’yı size anlatmıştık. Akıllı telefon dünyasına farklı bir bakış açısı getiren bu telefonun bir benzeri olarak şimdi de karşımıza PuzzlePhone geliyor. 
Google’ın değiştirilebilir akıllı telefonu olan Project Ara’yı size anlatmıştık. Akıllı telefon dünyasına farklı bir bakış açısı getiren bu telefonun bir benzeri olarak şimdi de karşımıza PuzzlePhone geliyor. 

PuzzlePhone üç temel bileşenden oluşuyor. Telefonun gövde bölümünde LCD ekranı ve hoparlörler bulunuyor. Kalp adı verilen bölümde pil ve ikincil elektronik devreler bulunuyor. Beyin bölümüne ise tahmin edeceğiniz üzere işlemci ve kamera yerleştirilmiş.
Akıllı telefonların donanımının kompakt olmasından dolayı, herhangi bir kısmında yaşanan sıkıntıyı gidermek adına telefon ya komple değiştirilir ya da sorunun giderilmesi için yapılacak olan masraf neredeyse bir telefon alacak düzeydedir. Bu hem büyük bir israf hem de kullanıcılara ekstra masraf olabiliyor. Project Ara ve PuzzlePhone, bu tarz sorunların yaşanmasından sonra yaşanacak masraf ve israfın önüne geçecek gibi duruyor.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0