• Anasayfa
  • Mobil
  • QHD Ekranlı Sony Xperia Z4v, Amerika'da Satışta

QHD Ekranlı Sony Xperia Z4v, Amerika'da Satışta

0
0
0
0
0
Sony'nin yemi amiral gemisi Z4 için farklı bir satış politikası izliyor. Japonya'da Xperia Z4 adı ile satışa çıkan telefon Avrupa ülkelerinde Z3+ adıyla satışa çıkmıştı. Şimdi Amerika için Z4v adıyla satışa sunuldu.
Sony'nin akıllı telefon konusunda bu sene değişik bir satış stratejisi izlediğini söylemek gerek. Zira yeni Xperia Z4'ü yalnızca Japonya için satışa çıkaran Sony, diğer ülkelerde aynı cihazı Z3+ olarak satışa çıkardı. 

Şimdi ise yine aynı cihaza birkaç ekleme yapan Sony, Amerika için özel Xperia Z4v modelini duyurdu. Bu model adından da anlaşılacağı gibi (Z4"v"erizon) Amerika'nın en büyük operatörü Verizon için özel üretiliyor.İsimden ziyade cihazın donanımında yapılan değişiklik dikkatleri üzerine çekiyor. Orijinal Xperia Z4 Snapdragon 810 işlemci ve 3 GB RAM gibi donanımlara sahipti. Ayrıca cihaz 20.7 megapiksellik arka, 5 megapiksellik bir ön kameraya ve 1080p çözünürlüğünde bir ekrana sahipti. Fakat cihazın Amerika'lı kuzeni Z4v'nin 5.2 ekranı HD değil, QHD. Yani 2K (2560 x 1440) ekran çözünürlük değerine sahip.Bu özellik telefonun kasasında da değişikliklere neden olmuş. Xperia Z4v, normal Z4'e göre 1.7mm daha kalın bir cihaz. Ayrıca Xperia Z4'ten 18 gram daha ağır olan Z4v görünüş itibariyle Xperia Z2'den neredeyse farksız. Üst kısmında Verizon logosu bulunan cihazın Sony logosu ise ekranın alt kısmına alınmış.

Sony bu cihazında Remote Play özelliğinin altını çiziyor. PS4 oyunlarını ev ağınız üzerinden telefonda oynamanıza izin veren bu sistem bir çok kullanıcı için kullanışlı olacaktır. Biz açıkcası Sony'nin bu tavrını beğenmiyoruz. Ayrımcılık yapıyorlarmış gibi davrandıklarını söylemek gerek. Peki siz Sony'nin bu satış politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony batıyor mu ? Batıyorsa bu satış politikası onu kurtarabilir mi?

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0