• Anasayfa
  • Mobil
  • Qualcomm Samsung İçin Snapdragon 810’u Optimize Edecek

Qualcomm Samsung İçin Snapdragon 810’u Optimize Edecek

0
0
0
0
0
Qualcomm Samsung İçin Snapdragon 810’u Optimize Edecek
​Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S6’da ısınma probleminden dolayı Snapdragon 810 yongasetini kullanmaktan vazgeçtiği haberleri dolaşıyordu. Qualcomm’dan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş olmasa da yeni gelen bilgiler, şirketin bu durumu kabul ettiğini gösteriyor.
Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S6’da ısınma probleminden dolayı Snapdragon 810 yongasetini kullanmaktan vazgeçtiği haberleri dolaşıyordu. Qualcomm’dan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş olmasa da yeni gelen bilgiler, şirketin bu durumu kabul ettiğini gösteriyor.

Qualcomm bu konuyu gündemine almış ve Snapdragon 810 üzerinde çalışamalarına başlamış. Isınma probleminin nedenini anlamaya çalışan Qualcomm’un Snapdragon 810’u yeniden tasarladığı belirtiliyor. Şirket, Mart ayına kadar Samsung için bir çözüm bulmaya çalışacak. Bildiğiniz üzere Qualcomm’un son yongasetini LG ve Xiaomi son modellerinde kullanmaya başladı. Fakat Samsung gibi büyük bir şirketin bu yongasetini kullanmaması, firmanın hem prestij hem de maddi kaybına neden olacaktı. Samsung’un büyük bir hayran kitlesi bulunuyor ve birçok kullanıcı yeni çıkacak Galaxy S6’yı sabırsızlıkla bekliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0