Raspberry Pi'li Bir Telefon Yapıldı

0
0
0
0
0
Raspberry Pi* bu sefer bambaşka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Raspberry Pi'nin yapabilecekleri kullanıcının hayal gücüne ve yapabileceklerine bağlı. Kişiselleştirilme özelliği ile bu minik bilgisayar, birçok kişisel projenin beyni oldu ve bir süre daha olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Raspberry Pi* bu sefer bambaşka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Raspberry Pi'nin yapabilecekleri kullanıcının hayal gücüne ve yapabileceklerine bağlı. Kişiselleştirilme özelliği ile bu minik bilgisayar, birçok kişisel projenin beyni oldu ve bir süre daha olmaya devam edecek gibi görünüyor. Platformun kullanışlılığına örnek olan son proje, İrlandalı bir Linux yazılım mühendisi olan David Hunt'ın elinden çıktı. Raspberry Pi ile yapılabileceklerin sınırlarını zorlayan David Hunt, gücünü bu minyatür cihazdan alan bir cep telefonu tasarımı geliştirmeyi başardı . Dokunmatik ekranlı olan bu telefon 2500 mAh bataryalı, SIM900 GSM/GPRS modülü bulunduruyor. 
 

Bu telefonla Facebook’a girmek şu an için  bir hayal olsa da, böyle bir tasarımla arama gerçekleştirmenin dahi bir başarı olduğunu kabul etmek ve bu başarıyı taktir etmek gerekir
 

*Raspberry Pi Birleşik Krallık'ta Raspberry Pi Vakfı tarafından okullarda bilgisayar bilimini öğretmek amacıyla geliştirilmiş kredi kartı büyüklüğünde tek kartlı bir bilgisayardır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0