• Anasayfa
  • Mobil
  • Retina Taraması Yapan İlk Akıllı Telefon: ViewSonic

Retina Taraması Yapan İlk Akıllı Telefon: ViewSonic

0
0
0
0
0
Viewsonic’in bu yıl içerisinde piyasaya süreceği V55 akıllı telefonu, retina tarama özelliğiyle karşımıza çıkıyor olacak.
Android 4.0’ın piyasaya çıkışıyla beraber en çok konuşulan yeniliklerden biri, elbette ki yüz tanıma özelliğiydi. Üzerine çok konuşuldu, gündeme geldi fakat günümüzde çevremizde kimsenin bu özelliği kullandığını göremiyoruz.

Çünkü güvenlik amacıyla hazırlanan bu özellik, Facebook’ta profil fotoğrafını görünce de kilidin açılmasını sağlayabiliyordu.

Viewsonic’in bu yıl içerisinde piyasaya süreceği V55 akıllı telefonu, retina tarama özelliğiyle karşımıza çıkıyor olacak. İnsan retinası, parmak izi gibi ayırt edici bir yapıda. Dolayısıyla düzgün işlemesi halinde bir hayli güvenli olacağını söyleyebiliriz. Retina taraması yapabilme özelliği ilk defa Viewsonic V55’te olacak.

Bunun dışında cihazın bir diğer önemli özelliği var ki o da değiştirilebilir lensli arka kamerası.

13MP çözünürlüğündeki Sony imzalı arka kameraya özel üretim lensler takılarak balık gözü veya makro çekimler yapılabiliyor. Cihaz bu açıdan da bir ilke imza atıyor.

 

Viewsonic V55, orta seviye donanımsal özellikleri mevcut.  Snapdragon 410 çipsetini kullanıyor olacak. 1.4 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemcisiyle 5 inçlik Full HD ekranını besliyor olacak.

2 GB RAM’i bulunacağı söylenen akıllı telefonun 16 ve 32 GB hafıza seçenekleri bulunacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0