• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft Logolu İlk Lumia Akıllı Telefon: RM-1090

Microsoft Logolu İlk Lumia Akıllı Telefon: RM-1090

0
0
0
0
0
90lı yılların sonunda kapaklı telefon olarak bir dönemi kasıp kavuran Nokia’nın mobil departmanının Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, Windows Phone platformunun en popüler cihazlarını üreten Nokia Lumia serisi tarih oldu. Bundan sonra Microsoft Lumia ismini sık sık göreceğiz.
90lı yılların sonunda kapaklı telefon olarak bir dönemi kasıp kavuran Nokia’nın mobil departmanının Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, Windows Phone platformunun en popüler cihazlarını üreten Nokia Lumia serisi tarih oldu. Bundan sonra Microsoft Lumia ismini sık sık göreceğiz.
 
Windows Phone platformunun en yeni akıllı telefonu RM-1090 oldu. TENAA’dan (Çin’in telekomünikasyon teknolojileri sertifikalandırma kuruluşu) geçen RM-1090, Microsoft ve Windows logosunu taşıyan ilk akıllı telefon olacak. Tasarım olarak Lumia 530’a benzeyen cihaz, Çinli kullanıcıları hedefleyen ve çift SIM kart destekli bir şekilde çıkacak.
 
Cihazda 960 x 540 piksel çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, Qualcomm Snapdragon 400 çipset gibi özellikler bulunuyor. Bu özellikler tabi çok cezbedici değil, fakat fiyatıyla fark yaratmasını bekliyorum. (fiyatı da haliyle henüz belli değil, yalnız oldukça uygun olacağını söyleyebiliriz)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0