• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Uygulamayla Android Cihazınızın RAM'ini Yükseltin!

Bir Uygulamayla Android Cihazınızın RAM'ini Yükseltin!

12
3
1
0
0
Telefonunun RAM’ini yetersiz bulanlar, ROEHSOFT RAM-EXPANDER uygulamasından faydalanarak microSD ile Android cihazlarının RAM’ini yükseltebilirler.
‘RAM’ini de biraz yüksek tutsalarmış süper olurmuş’ dediğiniz bazı telefonlar muhakkak olmuştur. Bu yüzden belki de birçok özelliğini beğeniyor olmanıza rağmen satın almayı düşünmediğiniz akıllı telefonların RAM’ini yükseltmek, ROEHSOFT RAM-EXPANDER isimli uygulama sayesinde mümkün hale geliyor.

Öncelikle şunu belirteyim, cihazın RAM’ini legal bir şekilde yapma imkanınız yok. RAM’ini yetersiz bulduğunuz ve root’lu bir Android telefonunuz varsa, uygulamayı o cihaz üzerinde kullanmalısınız.

İşlemi yapabileniz için cihazınızın microSD’yi desteklemesi gerekiyor, dolayısıyla da bir microSD kartınızın olması lazım. Uygulamayı en alttaki bağlantı yardımıyla cihazınıza yükledikten sonra "Start RAMEXPANDER Test Here" yazısı üzerine tıklayın. Kullanmak istediğiniz SD kartı seçtikten sonra ‘Click for result’ yazısına tıklayın. Eğer karşınıza Congratulations yani Tebrikler yazısı çıkarsa bu, uygulamanın kullanılabilir olduğunu gösterir.Daha sonra uygulamayı satın alarak (30 TL karşılığında) çalıştırın. ('yerden mi bulduk 30 TL'yi' diyebilirsiniz ama sanki değer gibi geldi bana) Root için gerekli izinleri verdikten sonra SWAP kısmından ayıracağınız RAM’i ayarlamanıza izin veren bir buton olacak. Eğer değer konusunda ayarın nasıl olacağını kestiremiyorsanız Optimal Value’ya tıklayarak cihazınızın bunu otomatik olarak halletmesini bekleyin. Son olarak Autorun’ın etkin olduğunu gördükten sonra Swap Active bölümüne tıklayın.

Bu işlemlerin ardından Android cihazınız, SD kartınızda oluşturduğunuz RAM sayesinde eskisine oranla biraz daha hızlı çalışacak. Yükledikten sonra cihazınızı kasan herhangi bir uygulamayı tekrar yükleyerek yaptığınız işlemin cihazınıza ne kadar performans kattığını biraz daha iyi anlayacaksınız.
 
  ROEHSOFT RAM-EXPANDER 

12
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
3
1
0
0