• Anasayfa
  • Mobil
  • Çocukluğumuzun Efsanevi Oyunlarından Telsizciliği Akıllı Telefonlara Getiren Uygulama: Roger

Çocukluğumuzun Efsanevi Oyunlarından Telsizciliği Akıllı Telefonlara Getiren Uygulama: Roger

0
0
0
0
0
Roger Voice Conversations isimli uygulama, telefonunuzu bir telsiz gibi kullanmanızı sağlıyor. 
Çocukluğumuzda, arkadaşlarımızla el telsizlerini kullanıp gizli ajancılık oynadığımız günleri hatırlarsınız. Roger isimli uygulama, basit bir düğme yardımıyla mesajlarınızı kaydedip kontak kurduğunuz arkadaşlarınıza göndermenizi sağlıyor. 

Buna benzer bazı uygulamaların var olduğunu biliyoruz. Fakat Roger, tasarımı ve kullanımıyla anılarımızdaki o tecrübeyi tekrar yaşamamızı sağlıyor.

Roger’ı Android cihazınızda nasıl kullanacaksınız? (maalesef yalnızca Android cihazlar için geliştirilmiş) Öncelikle uygulamayı şuradaki bağlantıdan cihazınıza yükleyin ve çalıştırın. Daha sonra mikrofonuzu ve kaydınızı telefon numaranız ya da e-mail adresiniz ile kullanışlı hale getirin. Arkadaşlarınızın uygulamayı yüklediğinden emin olun ve kullanıcı adlarının ne olduğunu öğrenin. Telaşlanmanıza gerek yok, bir şekilde kontak kuracaksınızdır. Konuşmayı başlatmak için (+) işaretli tuşa basın. (hatta Roger’ın ekibiyle de irtibata geçebilirsiniz)Konuşmayı başlatmak ve durdurmak için mikrofona basın. Kısa mesajları tutmanıza gerek yok, istediğiniz kadar birçok kez konuşabilirsiniz. Bildirimleri alana kadar bekleyin, karşınıza beyaz numara ile kırmızı nokta arasında kaydedilen kısım çıkacak. Mesajı dinledikten sonra cevap vermeye devam edin. 

Eğlenceli gibi duruyor değil mi? En azından yükleyip o günleri yad etmek için kullanılabilir gibi geliyor bana. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0