• Anasayfa
  • Mobil
  • RunKeeper Spor Koşu Yürüyüş Kalori Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır İndir

RunKeeper ile Spor Aktivitelerinizin Raporunu Tutun!

0
0
0
0
0
RunKeeper ile Spor Aktivitelerinizin Raporunu Tutun!
Çoğu zaman duyduğumuz "pazartesi spora başlıyorum" cümlesini gerçeğe dökecek, mükemmel bir uygulama! Yaptığınız yürüşlerde gittiğiniz mesafeyi merak ediyorsanız RunKeeper size daha fazlasını da sunuyor.
Yürüyüş yapanlar veya bisikletle gezintiye çıkanlar, köpek gezdirenler hatta bu aktiviteleri ayda yılda bir de olsa yapanlara özel, ne kadar mesafe gittiğini, ne kadar kalori yaktığını merak edenler için güzel bir uygulama RunKeeper.

 RunKeeper Nedir?

RunKeeper, aslında temel olarak GPS programı sayılabilir. Fakat yürüyüş, spor aktiviteleri içinse de ücretsiz ve kullanışlı bir uygulama. Ne kadar mesafe koştuğumuzu, ne kadar mesafe yürüdüğümüzü, ne kadar mesafe bisiklet kullandığımızı, ne kadar mesafe tırmandığımızı, hatta ne kadar yüzdüğümüzü ve bu süreçte ne kadar kalori yaktığımızı takip ediyor ve bunları arşivliyor. Biz de kolayca bu bilgilere erişebiliyoruz.

 RunKeeper Ücretli Mi? Verdiğimiz Ücrete Değer Mi?

RunKeeper ücretsiz bir uygulama sadece mesafe ölçer ve yaktığınız kaloriyi merak ediyorsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Fakat RunKeeper Elite üyeliğe geçerseniz çok profesyonelce bir uygulama olduğunu anlarsınız. Elite üyelikte arkadaşlarınızın sizin yaptığınız sporu canlı olarak takip etme özelliği, dünyaca ünlü spor eğitmenlerinden oluşan bir grubun sizin bütün sorularınıza 48 saat içinde cevap vermesi, yaptığınız bütün aktiviteleri birbiri ile karşılaştırma (karşılaştırma özelliği şu an için sadece ios uygulamasında geçerli) gibi daha bir çok özellik mevcut. Üstelik yıllık sadece 19.99 dolara.

 Nasıl Kullanılıyor?

RunKeeper’ın kullanımı çok basit. Propgramı marketlerden edindikten sonra facebook senkronizesi ile ya da üyelik ile bağlanabiliyoruz. Programda profilinizin olması güzel olabilir çünkü sizin bütün yaptığınız aktiviteleri, yaktığınız kalorileri arşivliyor. Programda “activity” kısmında geniş bir seçenek havuzundan yapacağımız aktiviteyi seçip, “go walking”, “go running” (artık aktivitemiz ne ise o yazıyor) onu seçip sporumuza başlıyoruz. Yol boyunca bir hanımefendi bize ne kadar gittiğimizi ne kadar kalori yaktığımızı ara ara söyleyip haber veriyor. “Pause” kısmını da mola verdiğimiz zamanlarda kullanıyoruz. Molamız bitince de “resume” diyerek kaldığımız yerden devam ediyoruz. “Workout” kısmından uzmanlar tarafından hazırlanmış özel programları da seçebiliyoruz. “Stop” dersek aktivitemizi bitirdiğimiz anlamına geliyor. Aktivitemizi bitirdikten sonra karşımıza çıkan ekranda ne kadar mesafe kattetiğimizi, ne kadar kalori harcadığımızı görüyoruz. İstersek bu bilgileri facebooktan veya twitterdan arkadaşlarımızla da paylaşabiliyoruz.

RunKeeper sadece spor yapanların kullandığı bir program olmaktan ziyade, ne kadar yürüyüş yaptıklarını merak edenler için de ideal bir uygulama. Herkese “pazartesi olsa da spora başlasak” dedirtiyor adeta.
 
  RunKeeper Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0