• Anasayfa
  • Mobil
  • Rusların Ünlü Analisti Eldar Murtazin, Galaxy Note 7’yle İlgili Önemli Bilgiler Paylaştı

Rusların Ünlü Analisti Eldar Murtazin, Galaxy Note 7’yle İlgili Önemli Bilgiler Paylaştı

0
0
0
0
0
Evan Blass’la birlikte sızdırdığı bilgilerin güvenirliliği üst seviye olan bir başka analist / editör Eldar Murtazin, Galaxy Note 7 hakkında önemli birkaç bilgi verdi.
Dün, Galaxy Note 7 hakkında ‘daha da öğreneceğimiz bir şey kalmadı’ olarak duyurduğumuz bir haber paylaşmıştık. Galiba son güne kadar başka sürprizlerle karşılaşacağız. Rusların ünlü editör / analisti Eldar Murtazin, cihazla alakalı olarak birkaç önemli bilgi verdi.

Dün paylaştığımız haberde Galaxy Note 7’nin 4000mAh gücünde bataryayla geleceğini söylemiştik. Faka Murtazin, Twitter hesabından attığı tweet’te “Samsung’un yeni amiral gemisiyle, maksimum parlaklıkta 20.5 saat video izlenebilecek. Ve şunu unutmayın, telefon 4000mAh değil 3600mAh gücünde olacak” dedi.
 


Geçtiğimiz yıl yapılan bir batarya testinde 3000mAh bataryalı Galaxy Note 5’in tam dolu şarjla 13 saat 51 dakika video oynatabildiğini öğrenmiştik. Eğer Murtazin haklıysa, yani Galaxy Note 7 3600mAh’lık bir bataryaya sahipse, bu durumda Note 7’nin 5’e oranla yalnızca %20’lik bir ekstra batarya hacmine sahip olmuş oluyor ve bu ekstra hacim, Note 7’nin Note 5’ten yaklaşık 7 saat daha fazla video oynatacağı anlamına geliyor. (rakamlar üzerinden düşünürsek pek olası görünmüyor) Fakat Samsung yeni amiral gemisinde ultra verimli işlemciler, optimize edilmiş bir yazılım ve güç tasarruflu ekran kullanırsa, 3600mAh’lı Note 7 hakkındaki bu söylemlerin doğruluk payının yüksek olabileceğini söyleyebiliriz.2 Ağustos tarihi de artık teyit edilmiş durumda, tüm dış kaynaklar Galaxy Note 7’nin bu tarihte duyurulacağına işaret ediyor. Bunun dışında cihazın IP68 sertifikasına sahip olacağı söyleniyor. (suyun 1 metre altında, 30 dakikaya kadar dayanma süresine sahip olacak)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0