Rusya'daki iPhone Anıtı Kaldırıldı

1
0
0
0
0
Apple’ın CEO’su Tim Cook, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra Rus milletvekili tarafından ağır sözlerle eleştirilmişti. Anlaşılan o ki Cook’a Rusya’dan eleştiriler gelmeye devam edecek.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra Rus milletvekili tarafından ağır sözlerle eleştirilmişti. Anlaşılan o ki Cook’a Rusya’dan eleştiriler gelmeye devam edecek.
 
Rusya’daki bir üniversitenin kampüsüde bulunan iPhone şeklindeki Steve Jobs anıtı, Apple şirketlerinin şu anki CEO’su Tim Cook’un eşcinsel olduğunu açıklamasının ardından kaldırıldı.
 
2 metre yüksekliğindeki heykel, St. Petersburg’daki üniversitenin bahçesine 2013 yılının Ocak ayında Batı Avrupa Finans Birliği (ZEFS) tarafından konulmuştu.
 
Pazartesi günü ZEFS tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki kanunlar nedeniyle anıtın eşcinsel propaganda faaliyeti sayılmasını önlemek için kaldırıldığını belirtildi.


 
Tim Cook’a resmen saldıran milletvekiliyle ilgili fikirlerimi size şuradaki haberde aktarmıştım. Fakat Rusya’da bu kadar basit insanlar olduğunu gerçekten bilmiyordum. O zaman biz de kalkıp “Arkadaşım, ülkenizdeki kadınlara sahip çıkın. Buraya gelip Türk erkeklerine bir sürü hastalık bulaştırıyorlar” mı diyelim? Böyle sıradan, basit insanların vereceği tepkileri, mevki sahibi olan kişilerden duymaya çok alışmıştık ama Rusya gibi gelişmiş ülkelerdeki (mevki olarak) önemli yerlerde bulunan kişilerden duymak çok şaşırtıcı geliyor bana.

Sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Anketimize katılmanın yanı sıra yorumlarınız da bizim için çok önemli.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0