• Anasayfa
  • Mobil
  • Safari, iPhone ve Mac Kullanıcılarında İnternetin Kullanılamamasına Neden Oldu!!

Safari, iPhone ve Mac Kullanıcılarında İnternetin Kullanılamamasına Neden Oldu!!

0
0
0
0
0
Safari, iPhone ve Mac Kullanıcılarında İnternetin Kullanılamamasına Neden Oldu!!
Apple kullanıcıları tarafından belirtilene göre Apple'ın internet tarayıcısı olan Safari, iPhone başta olmak üzere iPad ve Mac kullanıcılarının sisteminde sorunlar oluşmasına neden oldu.
Bugün Apple kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, Apple'ın kendi geliştirdiği internet tarayıcısı olan Safari ile sorunlar yaşandığından bahsettiler. Kullanıcılarının belirttiğine ve paylaştığı görüntülere göre bu sorun Safari'nin kendi kendine kapanmasına ve hiçbir şekilde arama yapılamamasına neden oluyordu. Hem iPhone, hem iPad, hem de Mac kullanıcıları tarafından bildirilen bu sorun 3 ana Apple ürününde de görülmesi nedeniyle milyonlarca kişinin interneti istediği gibi kullanamamasına neden oldu. 

Saatler süren bu ilginç sorunun neden kaynaklandığı yapılan resmi bir açıklamayla netleştirilmedi. Sorunun ortaya çıkmasının ardından cihazlarını kullanmaya devam etmek isteyen Apple kullanıcılarının bazıları kendilere has yeni yöntemler ürettiler. Bu yöntemlerden birisi "Safari Suggestions" adlı özelliği kapatmak. Söylenene göre bu özellik devre dışı bırakıldığında sorun tekrarlanmıyor ve cihazlar normal olarak kullanılabiliyor. Ancak bu geçici çözüm tam olarak yayılamadan Apple tarafından sorunun çözüldüğüne dair bilgilendirme yapıldı.
 


Sorunu merak edenler bu videoya göz atabilirler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0