Sahte Kaspersky Ürünlerine Dikkat!

0
0
0
0
0
Sahte Kaspersky Ürünlerine Dikkat!
Uygulama mağazalarındaki sahte yazılımları satın alıp tabletlerinize veya cep telefonlarınıza yüklemeyin.
Windows Phone uygulama mağazasında ve Google Play Store’da oldukça fazla uygulama var ve bunların çoğu dolandırıcılar tarafından yayınlanıyor. Bunlardan birisi de,  uygulama mağazasındaki Kaspersky Mobile adı altında sunulan mobil anti-virüs yazılımı.

Kaspersky Lab yönetimi tarafından keşfedilen bu uygulamalar, mağazaların popülerliğinden faydalanarak rant sağlıyor. Dolandırıcıların bu işe yaramaz yazılımları para karşılığında satması ise bir hayli ilginç. Kaspersky Lab serisinde “Mobile” adı verilen bir ürün bile bulunmuyor.

Kaspersky Lab ekibinin bir diğer ilginç keşfi ise Google Play Store’da bu işi yapan dolandırıcılar. Google Play Store’daki dolandırıcılar ise yaptıkları sahte yazılımı ekran görüntüsü ile destekleyip Kaspersky Anti-Virus 2014 olarak adlandırmışlar. Yine aynı şekilde Kaspersky firmasının bu isimde bir ürünü yok.

Webtekno ekibi olarak Windows ve Android işletim sistemi ile çalışan tabletlerinize veya cep telefonlarınıza bu tip sahte yazılımları yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0