• Anasayfa
  • Mobil
  • Sahte iPhone Şarj Aleti Kullanan Kullanıcı Elektrik Akımına Kapılarak Can Verdi

Sahte iPhone Şarj Aleti Kullanan Kullanıcı Elektrik Akımına Kapılarak Can Verdi

0
0
0
0
0
Amerika'nın Teksas eyaletinde yaşayan Gabrielle Samuels isimli bir iPhone kullanıcısı sahte şarj aleti kullandığı için can verdi.
Farkında olduğunuz gibi teknoloji konusunda orjinal parça ve ürünler fiyat olarak oldukça pahalı olması sebebiyle pek tercih edilmez. "Yan sanayi" olarak adlandırdığımız ve 10-20 lira gibi ücretlere alabildiğimiz ürünler de özellikle bu sebeple tercih edilir. Fiyatı çok uygun ve aynı işlevi veriyor diye sadece teknolojide değil birçok üründe bu şekilde bir seçim yaparız.

Fakat bu tarz seçimlerde her zaman bir tehlike bulunuyor. "Çakma" olarak da dediğimiz giyim ürünlerinde zararlı maddelerin kullanılması sebebiyle cildimize zararı olmakta, teknolojik ürünlerde ise işin içine elektrik girmesi sebebiyle direkt olarak öldürücü etkide olabiliyor.İşte buna maalesef kötü bir örnek de Amerika'dan geliyor. Texas eyaletinde yaşayan Gabrielle Samuels adındaki iPhone 5C kullanıcısı yan sanayi bir şarj aleti kullanıyordu. Gece şarja takılı halde yatağında müzik dinleyen Samuels, uyuya kaldı ve maalesef bu son uykusu oldu. Sebebi ise bu sahte şarj aletininde ortaya çıkan elektrik kaçağı.

Olay tam olarak şu şekilde geçiyor; Yan sanayi şarj aletinin elektrik kaçağı telefona iletiliyor ve kulaklık takılı şekilde uyuyan Gabrielle'e geçen elektrik akımı Samuels'in hayatını kaybetmesine yol açıyor.

Buradan da anlayabildiğiniz üzere yan sanayi ürünleri oldukça zararlı. Evet orjinal ürünler de çok pahalı, burası belli. Fakat orjinali dururken sırf cebe katkısı olması sebebiyle canımızdan olmaya da gerek yok. Yani eğer elinizdeki bir elektronik eşyada yan sanayi, çakma bir ürün kullanıyorsanız eğer orjinalini almalısınız. Bu tarz durumların her an herkesin başına gelebileceğini lütfen unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0