Samsung Apple'a 548 Milyon Dolar Ödeyecek!

0
0
0
0
0
Apple ile Samsung arasında yıllardan beri süren patent davasını sonuçlandırmak adına Samsung, Apple'a 548 Milyon Dolar ödemeyi kabul etti.
Kullanıcılar arasında da büyük tartışma konusu olan "Apple mı Samsung mu?" muhabbeti Apple'ın "patent ihlali" sebebiyle Samsung'a dava açması ile iyice kızışmıştı. 2011 yılında başlayan dava sürecinde Apple'ın patentleri konusunda ihlal yaptığı kararı veren mahkeme için Apple 2.5 Milyar Dolar bir ödeme talep ediyor olsa da mahkemeden 1 Milyar Dolar ödeneceği şeklinde karar çıkmıştı.

Bu süreçte sürekli farklı mahkemelere ve üst mahkemelere giden bu itiraz durumu ile 930 Milyon Dolar'a kadar indirildi. En sonında geçtiğimiz aylarda bir indirim daha uygulanarak 548 Milyon Dolar olarak belirlenen ücret için anlaşmaya varan Apple ve Samsung, yaptıkları ortak açıklamalar ile fatura karşılığında ödemeyi 14 Aralık 2015 tarihine kadar yapacağını belirtti. (Fiş almasak diyip biraz daha indirebilirlermiş aslında)Fakat durum böyle olunca "Herşey bitti, Samsung kaybetti" gibi bir durum ortaya çıkmıyor. Aslında böyle bir algı olacaktır evet. Çünkü ödemeyi yapan Samsung ve sebebi patent ihlali. Hatta böylece Samsung çalıntı özellikler kullanıyor algısı bile oluşabilir. Ancak Samsung'un daha devam edecek dava sürecinde kendini haklı çıkartacak bir sonuca ulaşırsa Apple'dan bu parayı tıkırıyla almayı da başarabilir. Bunun yanı sıra itibar zedelenme gibi çeşitli şeylerle Apple'ın Samsung'a ödeme yapma durumu bile söz konusu olabilir sanırım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0