• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Apple'a Tozunu Yutturdu: Akıllı Telefon Sektöründeki Fark Gittikçe Artıyor!

Samsung, Apple'a Tozunu Yutturdu: Akıllı Telefon Sektöründeki Fark Gittikçe Artıyor!

2
1
0
0
0
Apple'ın düşüşte olmasından faydalanan Samsung, liderliğini pekiştirdi.
Akıllı telefon sektöründeki liderlik yarışı, son zamanlarda en çok ilgi toplayan yarışlardan bir tanesi. Uzun süredir bu sektörün liderlik koltuğunda oturan Samsung, açıklanan yeni verilere göre liderlik koltuğuna iyice yerleşti.

Sektörün en çok konuşulan markalarından birisi olan ve aynı zamanda Samsung'un hemen arkasında bulunan Apple, akıllı telefon satışlarında istediğine ulaşamadı. Birçok kişi tarafından kötü yönde eleştirilen, ancak hayranlara da sahip olan şirket, iPhone SE'nin başarısızlığından ötürü zor bir dönem geçiriyor. Samsung'u yakalamayı planlarken böylesine kötü bir istatistikle karşılaştıkları için şaşkına dönen Apple yöneticileri 'Beklentilerimizde yanıldık' şeklinde açıklamalarda bulundular. Apple yöneticileri tarafından yapılan bu açıklama, satış verilerinin açıklanmasıyla ciddiyet kazandı.Geçtiğimiz senenin ilk çeyreğinde tam 61.2 milyon akıllı telefon satmayı başaran Apple, bu senenin ilk çeyreğinde sadece 51.2 milyon akıllı telefon satabildi. Yalnızca 1 senede yaşanan 10 milyonluk düşüş, Apple'ın son 13 yılda ilk defa daha az para kazanmasına neden oldu.  

Öte yandan birçok ödüle layık görülen Galaxy S7, Samsung tarafında yüzleri güldürmeye devam ediyor.  Geçen senenin ilk çeyreğinde 82.4 milyon cihaz satan Samsung, bu sene 81.9 milyon cihaz satmayı başardı. 10 milyondan daha fazla satılan Galaxy S7, 14 Mart tarihinde (ülkemizde) satışa sunulmuş olması nedeniyle bu verinin yüksek sayılara çıkmasına pek yardımcı olamadı. Uzmanlar, Galaxy S7'nin ikinci çeyreğe etki edeceğini düşünüyorlar.

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0