Samsung ve Apple'dan Çip Üretimi Ortaklığı

0
0
0
0
0
​Samsung’un ve Samsung’un üretim ortaklarından olan GlobalFoundries’in, Apple’ın bu yıl Eylül ayında çıkaracağı yeni iPhone’larda kullanılacak olan A9 çipleri üretmesiyle ilgili bazı söylentiler bulunuyordu.
Samsung’un ve Samsung’un üretim ortaklarından olan GlobalFoundries’in, Apple’ın bu yıl Eylül ayında çıkaracağı yeni iPhone’larda kullanılacak olan A9 çipleri üretmesiyle ilgili bazı söylentiler bulunuyordu. Bloomberg’in haberine göre Samsung ve ortağı GlobalFoundries, Apple'dan A9 çip üretimiyle ilgili sipariş aldı. 2013 yılında da Tayvan Yarıiletken Üretim Şirketi, Apple’ın A8 çiplerini üretmişti, fakat bu yıl herhangi bir anlaşma yapılmadı.

Samsung halihazırda 14 nm’lik (Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’de kullanılan Exynos 7420) işlemci üretiyordu. Apple da bundan faydalanarak A9 çiplerinin 14 nm olacak şekilde imal edilmesini, ayrıca 20 nm olarak üretilen A8 çiplerinin de daha verimli bir hale getirilmesini istiyor olabilir.Bloomberg’e göre Samsung, Güney Kore’deki Giheung fabrikasında A9 çip üretimine başlayacak. Yalnız seri üretimin ne zaman başlayacağı şimdilik belli değil. Apple'ın muhtemelen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını alacağı yeni akıllı telefonlarının üretim planına da yakın bir zamanda başlayacağı belirtildi.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0